Knižný tip: Historický román Hana s dynamickým tempom vychádza zo skutočných udalostí – budete mať pocit, že sledujete film

Kniha Hana je napínavým dielom podľa skutočných udalostí

Kniha Hana je napínavým dielom podľa skutočných udalostí (Zdroj: Freepik)

Ak existuje niečo, čo preveruje ozajstnosť ľudského života, potom je to utrpenie. A ak existuje niečo, čo život znehodnocuje, potom je to utrpenie, ktoré človek spôsobuje iným. Lenže čo keď je napriek tomu nevinný? Čo keď je to všetko len zhoda okolností a človek je iba bezmocným nástrojom osudu? Odpovede vám prinesie kniha s názvom Hana.

Je zima roku 1954 a deväťročná Mira sa napriek zákazu rodičov vyberie k rieke voziť sa na ľadových kryhách. Spadne do vody, čím sa jej neposlušnosť prezradí, a je za to potrestaná tým, že na rodinnej oslave nedostane zákusok. Nevinná príhoda z detstva však pre Miru znamená zásadný životný zvrat. Nasleduje tragédia, ktorá ju na dlhé roky pripúta k mĺkvej a depresívnej tete Hane a odhalí pohnutú rodinnú históriu, čo popláva ďalej s prúdom jej života ako ľadová kryha.

Príbeh, vychádzajúci zo skutočných udalostí, podáva Alena Mornštajnová v strhujúcom tempe a so zmyslom pre dramatickosť, až má čitateľ pocit, že sleduje napínavý film. Zostáva iba otázka, či sa kryha osudu nakoniec predsa len roztopí.

Alena Mornštajnová – Hana
Vydavateľ: Aktuell
Počet strán: 264
Rok vydania: 2020
Žáner: Rodinné
Odporúčaná cena: 13,90 eur

Kúpte si túto knihu na Martinus.sk!

Kniha Hana
Kniha Hana je napínavým dielom podľa skutočných udalostí (Zdroj: Martinus)

Plní elánu aj na Facebooku: Buďte v obraze a nenechajte si ujsť už žiadny zaujímavý článok

Zdroj: Martinus
Odporúčame