Čierna elegancia v kúpeľni: Nebojte sa farieb

Moderná kúpeľňa

Moderná kúpeľňa (Zdroj: intercom.sk)

Zunoval sa Vám pohľad na biele či pestrofarebné kachličky v kombinácii s tradičným chrómom v kúpeľni? Zatúžili ste po zmene? Aj bez väčšej rekonštrukcie môžete zo staršej, ponurej kúpeľne vyčarovať svieži, atraktívny a moderný priestor. Naberte odvahu, pustite si do kúpeľne nadčasovú čiernu farbu a vytvorte z nej Vašu novú oázu pokoja a relaxu. A aby táto vznešená, luxus, bohatstvo a úspech evokujúca farba skutočne vynikla, prinášame Vám niekoľko tipov, ako nato.

Kúpeľňa snov
Kúpeľňa snov (Zdroj: intercom.sk)

Majte na pamäti: dostatok svetla je základ

Pri zariaďovaní interiéru čiernou farbou je nevyhnutné citlivo sa vyhrať s každým detailom. Čierna farba totiž v interiéri pohlcuje svetlo a priestor opticky zmenšuje. Vhodnejšia je preto do priestrannejších kúpeľní, kde sa nemusíte báť použiť tmavé farby aj na väčšie plochy. Krásne vynikne kombinácia tmavej steny so svetlejšou podlahou a stropom – a naopak. Správne osvetlenie vznešenosť čiernej farby len podtrhne. Ak by sa vám väčšie čierne plochy v kúpeľni zdali príliš, pohrajte si s touto farbou na kúpeľňovom nábytku a sanite. Čo napríklad extravagantná voľne stojaca čierna vaňa? Alebo čierna umývadlová misa a k nej vhodne zvolená umývadlová batéria?

Aj malej kúpeľni dodá čierna farba šmrnc

Zamilovali ste si čiernu farbu v interiéri, ale nemáte k dispozícii väčšiu kúpeľňu? Nevadí. Aj keď si táto farba žiada veľa priestoru a presvetlenia, kus čiernej elegancie znesie aj menšia kúpeľňa bez prirodzeného svetla. Základom je zvoliť si vysoko lesklé materiály. Tie totiž odrážajú nielen prirodzené, ale aj umelé svetlo a priestor opticky zväčšujú. Správne zvolené osvetlenie kúpeľňu krásne presvetlí. Odporúčame jedno väčšie svietidlo s rozptyľujúcim svetlom a viacero menších lámp. Rovnako nám môžu poslúžiť aj väčšie zrkadlá, ideálne s podsvietením: perfektne odrážajú svetlo.

Netrúfate si na výraznejšiu čiernu plochu v kúpeľni? Zvoľte k svetlejším obkladom, podlahám a nábytku štýlové čierne vodovodné batérie a kúpeľňové doplnky, ako sú napríklad mydelničky, háčiky, držiaky na poháre.

Náš tip: elegantné čierne batérie do sprchy či vane zo série DAKOTA značky Aquaristo Style sa stanú šperkom modernej kúpeľne. Vhodne doladená sprchová hlavica a sprchová hadica už len podčiarkne jej eleganciu.

Umývadlová batéria
Umývadlová batéria (Zdroj: intercom.sk)

Kombinujte s citom

Dovoľte čiernej farbe vyniknúť správnym kombinovaním s ďalšími farbami. Aby kúpeľňa nepôsobila temne, voľte radšej svetlejšie odtiene. Čierna a biela, to je nadčasová klasika, ktorá nikdy nesklame. Pocit luxusu navodí čierna farba doplnená o lesklú zlatú či mosadznú. Atraktívne pôsobí kombinácia tmavých farieb s prírodným drevom. Báť sa však nemusíme ani pestrejších farieb: čo takto uteráky v červenej či žltej farbe? Pridajte dekorácie v podobe sviečok, štýlový machový obraz či zelené rastliny a užívajte si relaxáciu vo Vašej novej kúpeľni.

Zdroj: PR článok
Odporúčame