Vyčistite si okuliare do dokonalosti: Tajným tipom je ingrediencia, ktorú máte určite doma!

čistenie okuliarov

Ako si doma rýchlo a šetrne vyčistiť okuliare? (Zdroj: Freepik/freepik)

Ak nosíte okuliare tak sa určite stretáte s nepríjemným problémom, ktorým sú neustále špinavé sklá. Udržať svoj druhý zrak v čistote môže byť niekedy nadľudský výkon. V dnešnej dobe existujú špeciálne utierky z mikrovlákien alebo rad tekutých čističov. Nie vždy máte takúto pomoc po ruke, preto je dobré vedieť, po čom siahnuť v takomto prípade.

Čomu sa vyhnúť?

Na čistenie tričkom okamžite zabudnite – okuliare by ste mohli poškriabať či inak mechanicky poškodiť! Určite to je riešením v núdzi, no nie je to príliš optimálne. Na najdôležitejšej časti okuliarov, na šošovkách, sa môžu pod vplyvom niektorých materiálov tvoriť mikroskopické ryhy, ktorými si okuliare poškodíte.

Rovnako by ste si mali dávať pozor aj na čistenie hygienickými papierovými vreckovkami či kuchynskými obrúskami a utierkami. V núdzi je super riešením okuliare opláchnuť pod prúdom čistej vody. Jediné, na čo si treba dať pozor je, aby ste mali ideálnu teplotu vody – príliš studená alebo horúca by mohla poškodiť sklá. Ideálnou voľbou je vlažná voda.

Dbajte na čistotu skiel

Sklá vyčistíte jednoducho pomocou prípravkov určených na tento druh údržby okuliarov. Ak však nie je žiadna takáto vecička po ruke, opláchnite sklá pod vodou. Z oboch strán ich opatrne napeňte saponátom alebo mydlom. Umyté sklíčka vysušte a doleštite pomocou handričky na okuliare. Rozhodne nesiahajte po uteráku alebo utierke, ktoré by napáchali viac škody než úžitku.

Otravné zahmlievanie

Zahmlené sklá dokážu človeka potrápiť. V období, kedy pravidelne prechádzate z tepla do zimy, vás tento problém stretne niekoľkokrát denne. Ak hľadáte účinného pomocníka v boji s touto nepríjemnosťou, máme riešenie!

Postačí vám na to obyčajný ocot, ktorý máte určite doma. Zmiešajte ho v pomere 1:1 s čistou vlažnou vodou a roztok prelejte do fľaštičky s rozprašovačom. Tekutinu nastriekajte na sklá z oboch strán, a dobre zaleštite vhodným obrúskom.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Napáchli vám drevené varešky od varenia? Použite jednoduchý postup a bude po probléme!

Doprajte okuliarom luxus

Z času na čas nie je od veci dopriať okuliarom menší wellness. Stavte na profesionálne čistenie! Odborníci pomocou ultrazvuku vyčistia aj to, čo voľným okom nie je vidieť. Pri čistení nezabúdajte ani na rám okuliarov, práve na ňom sa zachytáva množstvo baktérií, krémy, líčidlá.

Nosíte okuliare?

Sledujte náš Instagram

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame