Cestoviny, bujóny ale aj čistiace prostriedky: Za posledný rok sme pre vás urobili množstvo testov, tieto zaujali najviac!

Test cestovín

Toto boli vaše najobľúbenejšie testy v roku 2022 (Zdroj: Plnielanu.sk/Lucia)

Testovanie produktov je nesmierne obľúbené nielen u nás v redakcii, ale aj medzi vami, našimi vernými čitateľmi. Aby ste mali po ruke tie najlepšie, zhrnuli sme pre vás až päť testov, ktoré vás v roku 2022 zaujali najviac. Nájdete v nich výber cestovín, vín, čistiacich prostriedkov a rôzne ďalšie. Dostal sa sem aj váš obľúbený?

Známe značky cestovín vo veľkom porovnaní kvality a chuti

Cestoviny sú jednou z najobľúbenejších potravín. Ich hlavnými prednosťami je rozmanitosť, rýchla príprava a chuť. A keďže majú v kuchyni svoje stále miesto, práve preto sme sa rozhodli podrobiť testu cestoviny od siedmich známych značiek. Vybrali sme vretienka, alebo ak chcete – vretená, vruty, vrtuľky či fusilli. Tie sú často využívané ako príloha, výborne však poslúžia aj v šalátoch a zapekaných jedlách.

TEST Známe značky cestovín vo veľkom porovnaní kvality a chuti: Niektoré nás prekvapili, obsahujú zvláštnu prísadu!

Porovnali sme 5 slepačích bujónov známych značiek

Slepačí vývar, to je priam zázrak, na ktorý nedali dopustiť už generácie pred nami. Je to presne tá polievka, ktorá evokuje tradičné nedeľné obedy v kruhu rodiny. Postaví nás na nohy po chorobe, ale aj po opici, nehovoriac o jej zdravotných benefitoch. Na kvalitný slepačí vývar treba niekoľko hodín, preto nečudo, že vznikli skratky, ako si jeho prípravu zjednodušiť a aspoň čiastočne napodobniť. Aj keď je originál vývar v každej kuchyni len jeden, z času na čas padne vhod mať po ruke dobrý slepačí bujón, ktorý varenie zjednoduší.

TEST Porovnali sme 5 slepačích bujónov známych značiek: Ktorý obsahuje najviac mäsa a v ktorom je najviac farbív?

Pripravili sme si zalievanú instantnú kávu

Keď sa povie káva, každý z nás si predstaví niečo iné. Niekto napenené kapučíno, ďalší silné espresso a iný si vystačí s klasickou, u nás veľmi obľúbenou „neskou“. Instantná káva je každodennou rutinou nejedného Slováka. Predtým, ako sa pustíme do samotného testu rôznych značiek, pozrime sa na to, ako takáto káva vlastne vznikla.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
TEST kyslých uhoriek: Ktoré chutia ako od babičky a odporúčame ich aj do zemiakového šalátu?

TEST Pripravili sme si zalievanú instantnú kávu: Ktorá stojí za minuté peniaze?

Degustovali sme slovenské biele vína do 5 eur

Víno je ušľachtilý nápoj a je svedkom mnohých výnimočných udalostí v našich životoch. Pri nich si možno doprajeme prémiové víno, ale čo v prípade bežných dní, pri posedení s priateľmi či len tak na večeru k dobrému jedlu? Pozreli sme sa na päť slovenských vín do päť eur, degustovali ich v našom teste a našli svojich favoritov.

TEST Degustovali sme slovenské biele vína do 5 eur: Našli sme favoritov, cena pritom nie je zárukou skvelej chuti!

Vyskúšali sme čistiace prípravky na odstránenie vodného kameňa

Lesklé vodovodné batérie, vyleštené obkladačky, hladká sprchová hadica. Taká kúpeľňa nielen pekne vyzerá, ale sa v nej aj dobre cítime. Našu snahu o čistý dojem však veľakrát prekazí protivník menom tvrdá voda. Zanecháva za sebou usadeniny, biele škvrny, ktoré nie vždy idú jednoducho vyčistiť.

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame