5 najkrajších cyklotrás východného Slovenska: Zažite aktívnu dovolenku v nádhernej prírode

žena na bicykli v prírode

Spoznajte najkrajšie cyklotrasy východného Slovenska (Zdroj: GettyImages)

Aj vy uvažujete nad tým, ako strávite tohtoročné leto? Máme pre vás skvelý tip! Vyberte sa spoznať východné Slovensko, ktoré je často neprávom prehliadané. Okrem nádherných miest sa tam nachádza množstvo cyklotrás, ktoré zaujmú väčších i menších cyklistov. Vedeli ste, že podľa vychodne-slovensko.oma.sk má východ Slovenska 348 trás, ktoré majú 4 tisíc kilometrov? My sme pre vás vybrali 5 tých najzaujímavejších.

Hnilecká cyklomagistrála

Azda najznámejšou trasou je tá, ktorá vedie od lokality zvanej Dedinky, Mlynky. Táto lokalita je známa vďaka svojej vodnej nádrži uprostred lesov. Trasa nemá žiadne výraznejšie stúpania, no je dlhá 70 kilometrov. Samozrejme, nemusíte ju prejsť celú, poprípade si ju môžete rozdeliť na dva dni. Počas bicyklovania uvidíte pekné drevenice či banícke domy.

Jedinečný výhľad na Vysoké Tatry

V prešovskom kraji je pripravená pre rekreačných cyklistov asfaltová trasa dlhá približne 13 kilometrov. Celý čas pôjdete po rovnom cyklochodníku a tak môžete so sebou zobrať aj detičky.

Hrad Veľký Kamenec

Na hraničnom priechode pri maďarskej obci Pacín môžete začať ďalšiu zo spoznávacích ciest východného Slovenska. Odtadiaľ pôjdete asfaltkou až do obce Veľký Kamenec. Následne sa vám naskytne pohľad na pútavú zrúcaninu hradu. Pokračovať budete do obce Streda nad Bodrogom a späť. Trasa je vhodná pre akéhokoľvek začínajúceho cyklistu a meria málo cez 13 kilometrov.

Veľký Zemplínsky okruh

Ak chcete stráviť na východnom Slovensku niekoľko dní, zapíšte si do zoznamu Veľký Zemplínsky okruh. Meria 174 kilometrov. Štartujte z Košíc smerom na Nižnú Myšľu  do Slanca a vybrať sa môžete aj „objavovať Kresanú skalu – andezitové skalné útvary, ktoré vznikli stuhnutím lávy a vytvorili zaujímavé viacuholníkové kamenné stĺpce,“ uvádza portál cyklovylety.sk. Ten tiež popisuje celý priebeh trasy.

Okruh s nádychom Toskánska

Patríte k milovníkom dobrého vínka? Nuž vedzte, že na východe existuje aj oblasť, ktorá sa veľmi podobá talianskemu Toskánsku. Tá naša sa volá Tokaj. Už zrejme dobre tušíte, že najväčším lákadlom tejto trasy je skvelé Tokajské víno, ktoré sa vám určite pritrafí do cesty v nejednej dedinke. Stavíme sa, že atmosféra viníc vás úplne dostane! Trasa je jednoduchá, dlhá necelých 23 kilometrov a začína v Černochove. Pokračuje cez Malú Tŕňu, Veľkú a Malú Baru, Ladmovce, Viničky, Boršu až opäť končí v Černochove.

Bonus: Do pozornosti dávame aj nádherný okruh tvorený lokalitami Rákoš, chata Kopáska a jazero Izra. Za zmienku tiež stojí aj trasa z Bachledky k Osturnianskym jazerám, ktorá vám poskytne neuveriteľné výhľady.


Objavte ešte viac zaujímavých článkov, receptov a videí!

Zdroj: plnielanu.sk, cyklovylety.sk, ke.cykloportal.sk, vychodne-slovensko.oma.sk, najsport.sk,
Odporúčame