ROZHOVOR Veštica prezradila, aký bude rok 2022: Pandémia zoslabne, Slovensko však čakajú krušné časy

Daniela Paculíková, veštica

Daniela Paculíková sa predpovedaniu budúcnosti venuje už viac ako 30 rokov (Zdroj: Archív Daniely Paculíkovej)

Daniela Paculíková z portálu vesti.sk sa predpovedaniu budúcnosti venuje už viac ako 30 rokov. Budeme v novom roku zdravší, bohatší a úspešnejší? Kedy sa skončí pandémia a počkajú si na nás predčasné voľby?

Aký bude rok 2022 pre Slovensko?

Rok 2022 možno rozdeliť na 2 obdobia – menej slnečné, ale priaznivejšie, predvídateľnejšie v 1. polroku a problémový, temný 2. polrok. Budeme zaostávať v zotavovaní ekonomiky, vo vede a technike, školstve, zdravotníctve, zamestnanosti a boji proti pandémii nielen za vyspelými štátmi, ale aj za štátmi V4.

Ktoré znamenia čaká úspešný rok a ktoré by sa mali naopak pripraviť na náročnejšie životné obdobie?

Medzi šťastnejšie znamenia v roku 2022 patria Býk, Kozorožec a Ryby, menej sa bude dariť znameniam Lev, Panna a Strelec. Ak si uvedomia, že šťastie je len v ich rukách, dokážu prelomiť nepriazeň osudu.

Na čo by si mali Slováci v roku 2022 dávať pozor?

Každá kríza a rozchod s minulosťou sú kľúčom k skutočnej zmene, novým príležitostiam a novému životu. Len tak sa vysporiadame so zvratmi, ktoré nám osud hádže do cesty. V prípadných voľbách musia voliť zodpovedne a zvrátiť neprofesionálne riadenie krajiny. Slováci sú nesmierne šikovní, hrdí, tvoriví, čestní a vynaliezaví – na tieto vlastnosti nesmú zabúdať. Musia sa však zbaviť jarma strachu.

A na čo sa tento rok môžu tešiť?

Prvý polrok 2022 je ešte vhodný na kúpu nehnuteľností či otvorenie podnikania. Slobodní môžu stretnúť výnimočného partnera. Manželstvá uzatvorené medzi januárom a májom budú stabilné a šťastné. Z detí narodených v roku 2022 môžu vyrásť výraznejšie talenty, vysoko kreatívni s mimo zmyslovými schopnosťami. Časom z nich vyrastú inšpiratívni lídri, ktorí nasmerujú svet pozitívne.

Podarí sa našincom získať medaily na tohtoročných zimných olympijských hrách v Pekingu či hokejovom šampionáte vo Fínsku?

Ostrieľaní jednotlivci, ktorí majú dobré finančné zázemie, sa môžu ocitnúť na popredných priečkach víťazov. Peter Sagan by mal voliť opatrnosť a príliš neriskovať, inak ho môžu zastavovať úrazy. Kolektívnym športom ako hokej a futbal sa bude dariť výrazne menej, ak vôbec. Zdá sa, že o úspechoch v športe môžeme len snívať. Je nemožné byť na posledných priečkach ekonomiky, platov, rastu a prvých v športe.

Budú Slováci v roku 2022 zdravší?

Nie, nebudú. Imunita je oslabená respirátormi, strachom, nekvalitnou stravou a nedostatkom pohybu. Na prvých priečkach úmrtí ostanú kardiovaskulárne a onkologické choroby. Zodpovednosť za zdravie je na pleciach jednotlivca, nie lekára. Kým to nepochopíme, zdravší nebudeme.

V roku 2022 sa dočkáme nových spôsobov liečby vážnych ochorení (diabetes, rakovina). Od mája musia viac dbať o zdravie ľudia s kardiovaskulárnymi chorobami a alergiami. Jeseň a zima prináša nové ohniská respiračných infekcií i nové typy chorôb. Spoznáme aj pôvod koronavírusu.

Skončí v roku 2022 pre Slovákov pandémia?

Bitka zďaleka neskončila. Covid-19 v rôznych zmutovaných formách bude existovať až do roku 2029. Jeho vplyv však nebude až tak závažný. Hoci sa situácia zmierni, hrozbu opakujúcich sa vĺn nemožno vylúčiť minimálne do roku 2025.

Ako veľmi zamieša inflácia budúcoročným ekonomickým rastom?

Vyšší rast cien pretrvá počas celého roka a urobí poriadny prievan v peňaženkách, čo najviac pocítia sociálne slabé vrstvy. Banky pravdepodobne zvýšia úrokové sadzby hypoték. Kúpna sila sa oslabí. Prehĺbia sa rozdiely medzi silnými a slabými, bohatými a chudobnými. Korupcia, ktorej sme sa nezbavili, ešte všetko predraží.

Ako bude vyzerať rok 2022 na medzinárodnej scéne?

Rok 2022 je celosvetovo karmický – zaúraduje zákon príčiny a následku. Nekonečné blokády v rámci Európskej Únie síce skončia, no ekonomiky budú zápasiť a politické konflikty pokračovať.

Do polovice augusta sú negatívne trendy utlmené, dokonca sa uzatvoria medzinárodné dohody. Potom veci vďaka vplyvu konfrontačnému Marsu zrazu naberú temný spád, čo môže viesť ku krízam a vojnám. Medzinárodná scéna bude opäť ťažká, mnohé krajiny nedodržia dohody a po celom svete sa objavia ohniská konfliktov.

Urán je plný neočakávaných zvratov, má 84-ročný cyklus. Jeho prechod cez Býka vždy priniesol rozsiahlu vojnu, v rovnakom postavení bol i v roku 1938 – ten bol pre celý svet osudný. Urán vstúpil do Býka 5. 5. 2018, bude tam do 26. 4. 2026. V rokoch 2018 – 2021 eskalovalo vojenské napätie po celom svete.Zdroj: Plnielanu.sk
Odporúčame