Horúci hit bytových doplnkov? Takto jednoducho a štýlovo skrášlite svoju domácnosť

Rastlinka má skutočne wow efekt, ktorý ohúri každého (Zdroj: Freepik/freepik)

Túžite svojej domácnosti dodať trošku šmrnc, no nechcete do toho investovať veľa peňazí? Dekorácie nemusia zruinovať váš rodinný rozpočet, niekedy sa stačí len poobzerať okolo seba. Lacné a vkusné kvetinové dekorácie nájdete aj v prírode. A nemyslíme tým len kytičku lúčnych kvietkov, ktoré vám o pár dní zvädnú.

Novodobý trend

Horúcim trendom domácností bude v tomto roku takzvaná pampová tráva. Ide o okrasný druh trávy, ktorý je nenáročný, nájdete ho na každom rohu a radosť vám bude robiť počas niekoľkých rokov. Jej príjemný vzhľad a elegantná extravagancia zmenia každý príbytok na nepoznanie.

Hoci je jej pôvod v afrických krajinách, svoje miesto si pomaly nachádza aj v našich končinách. Okrem skrášlenia vášho príbytku si ju môžete vysadiť aj do záhradky či skalky, kde bude tiež za hviezdu.

 

Wow efekt

Nejde o výstrelok posledných dní, suché trávy rôznych tvarov sú v obľube moderných interiérov už nejaký ten rok. Sú vhodným doplnkom do menších ale aj väčších vázičiek či ako súčasť sviatočných ikebán a dekorácií.

Rastlinka má skutočne wow efekt, ktorý ohúri každého. Dokonca aj mnohé nevesty, ktoré svoj veľký deň pripravujú v jesennom duchu a volia ju ako súčasť svojej svadobnej výzdoby či kytice.

Pestrá škála farieb

Ak si myslíte, že pampová tráva bude len nudná hnedá či béžová, ste na omyle. Suché okrasné trávy sú, podobne ako kvety, farebne odlišné. Okrem tradičných odtieňov od krémovej až po tmavú hnedú ju nájdete v prírode napríklad aj v ružovom alebo fialovom prevedení.

 

Dekorácia pre každého

Pampové trávy sa naozaj hodia do každého interiéru. Nezáleží od štýlu, ktorý preferujete. Svoje miesto si nájdu vo vintage domácnostiach, no skvelo vyniknú aj v moderne nadizajnovaných interiéroch.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
VIDEOTIP Stromček zo šišiek: Dekorácia, ktorá vám vydrží roky – Takto si ju môžete vytvoriť!

Dlhé kúsky skvelo vyniknú v masívnych vázach pri vstupných dverách, použiť ich môžete aj ako dekoráciu na kuchynský stôl či príjemný doplnok aranžmánu na konferenčnom stolíku v obývačke. Ich estetiku a multifunkčnosť si zaručene zamilujete!

Sledujte náš Instagram

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame