Pet-friendly pracovisko je už bežnou praxou: Čo treba zvážiť skôr, než sa vyberiete do práce so psíkom?

Bez toho, aby bol váš psík vycvičený, nad tým ani neuvažujte! (Zdroj: Freepik/fxquadro)

Časy, kedy bolo nemysliteľné mať so sebou v práci domáceho miláčika sú nadobro fuč. V dnešnej dobe je úplne normálne, ak váš maznáčik chodí s vami do práce. Je jasné, že nie všetky povolania túto vymoženosť dovoľujú, no pokiaľ pracujete v kancelárii alebo salóne, je viac než pravdepodobné, že vám to vaša profesia umožní.

Netradičný benefit

Pokiaľ je váš psík vychovaný a nekonfliktnej povahy, môže zlepšiť pracovnú morálku nielen vám ako majiteľovi, ale aj vašim kolegom. Prispeje k pohode na pracovisku, znižuje stres a celkovo prospieva atmosfére napríklad v kancelárii.

Trend dog-friendly kultúry sa rozmohol až tak, že ho mnohí zamestnávatelia v inzerátoch pri nábore uvádzajú ako benefit. Pokiaľ sa rozhodnete do toho ísť, je dobré, aby ste si zvážili všetky pre a proti. Nezáleží len od vás a povahy psa, ale aj od kolegov, ktorí by s novým spolupracovníkom mali súhlasiť.

Toto by ste mali vedieť predtým, než svojho miláčika vezmete so sebou na pracovisko:

Nemal by nikomu prekážať

Základom je, aby s tým súhlasil váš šéf. Spýtajte sa teda na rovinu, či je možné doniesť si psa so sebou. Najmä vo veľkých korporátoch to nebýva problémom, no možno sa vám podarí „zlomiť“ aj šéfa menšej firmy. Pozor, chce to ale dodržiavanie istej ohľaduplnosti a pravidiel.

Skôr, než tento krok urobíte, spravte si prieskum medzi spolupracovníkmi – ľahko sa môže stať, že je niekto z nich alergický na srsť. V tom prípade, samozrejme, tento moderný benefit do svojho zamestnania neaplikujte.

Výchova a socializácia

Bez toho, aby bol váš psík vycvičený, nad tým ani neuvažujte! Pokiaľ ale chlpáč poslúcha a je socializovaný, nevidíme žiaden problém. Pokojné zviera, ktoré poslúchne na slovo a časť dňa aj tak prespí, je pre mnohých milou ozdobou pracovného priestoru.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Rozkošné mačiatka našimi očami: Nezvyčajný príbeh malých štvornohých hrdinov vás chytí za srdce!

Nie každé plemeno

Samozrejme, ťahať bernardína do kancelárie asi nebude šťastné riešenie. Ak ale odhliadneme od veľkosti psa (odporúčame nosiť so sebou skôr menšie plemená), je potrebné dbať aj na to, aby psík nerušil pracovnú morálku napríklad štekotom.

Pozor na kolektív

Pokiaľ nosia psíkov do práce aj vaši kolegovia, je dobré zistiť vopred, ako sa zvieratá znášajú. Ideálne na nejakej neutrálnej pôde, napríklad počas prechádzky. Pri spoločnom venčení sa zvieratá spoznajú a neskôr nebudú mať tendenciu chrániť si svoje územie na vašom pracovisku.

Sledujte náš Instagram

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame