Ako si vytvoriť šťastnejší a energickejší domov podľa feng shui? S týmito tipmi to bude úplne jednoduché!

obývačka feng shui

Učenie feng šuej vychádza z poznania, že všetko okolo nás pozostáva z energie, vrátane vášho domova (Zdroj: Freepik/vanitjan)

Pokiaľ ste niekedy túžili vytvoriť si u vás doma dobré feng shui, nastal čas premeniť sny na realitu. Nebojte sa, nemusí to byť vôbec náročné. Stačí, ak budete nasledovať týchto deväť základných krokov pre každú miestnosť vášho domova.

Rozjasnite svoju predsieň

Vo feng shui vstupná miestnosť predstavuje spôsob, ako energia vstupuje do vášho domova a vášho života. Hovorí sa, že predné dvere sú „ústami qi“. Prirodzene, vstupná hala je prvým miestom, kde začať, keď chcete vytvoriť dobré feng shui vo svojom dome.

Pri vchodových dverách sa zvykne hromadiť veľa predmetov, preto začnite s upratovaním a odstránením všetkých nepotrebností. Potom oblasť pozametajte a vyčistite. Predný vstup (interiér a exteriér) je často prehliadaný, preto nezabudnite utrieť dvere a vytriasť rohožku. Nakoniec sa uistite, že je tento priestor dobre osvetlený. Ak je to nutné, pridajte viac osvetlenia.

Zrkadlovo čisté okná

Okná symbolizujú oči dospelých v domácnosti a pre deti symbolizujú ich hlas. Ak chcete vytvoriť dobré feng shui vo svojom dome, pravidelne čistite okná. Jasné a čisté okná prepúšťajú viac slnečného svetla.

Slnečné svetlo vás prirodzene energizuje a prebúdza, a tiež živo vykresľuje všetky farby a predmety, ktoré vidíte. Preto sa vaše domovy stanú rozľahlejšími, živšími a energickejšími, keď do nich vpustíte viac svetla. Ako bonus vždy, keď je to možné, používajte čisto prírodné alebo domáce čistiace prostriedky, napríklad roztok z bieleho octu, vody a niekoľkých kvapiek esenciálneho oleja.

Dvere ako symbol príchodu nových vecí

Vo feng shui dvere predstavujú váš hlas a komunikáciu. Dvere sú tiež portály, v ktorých môžu do vášho života vstúpiť príležitosti. Preto si aj vaše dvere zaslúžia trochu vašej pozornosti.

Treba si dať pozor na dve veci. Najprv sa uistite, že sa všetky vaše dvere dajú otvoriť aspoň o celých 90 stupňov. Keď je za dverami hromada neporiadku, nedajú sa úplne otvoriť, a to znamená, že môžete získať len časť príležitostí, ktoré vám život ponúka. Sú časti, pred ktorými sa uzatvárate.

Po druhé, skontrolujte, či všetky vaše dvere fungujú správne, teda či sa otvárajú bez námahy a pánty neškrípu. Podľa feng shui všetky tieto detaily ovplyvňujú, ako si k vám energia nájde cestu.

Veliteľská pozícia

Jednou z najdôležitejších zásad vo feng shui je veliteľská pozícia. To určuje, ako sa môžete umiestniť v živote. Nezabudnite použiť tento princíp na umiestnenie vašej postele, stola a sporáka.

Posteľ reprezentuje vás. Stôl predstavuje vašu kariéru. A sporák predstavujú vaše bohatstvo. Keď ste v týchto priestoroch, uistite sa, že vidíte dvere bez toho, aby ste boli priamo s nimi. Napríklad, keď ležíte v posteli, sedíte pri stole alebo varíte pri sporáku, chcete vidieť na dvere, pretože keď ste vo veliteľskej pozícii, riadite svoj život a máte možnosť prijímať pozitívnu energiu a najlepšie príležitosti.

Zbavte sa prekážok

Pozrite sa dobre na svoju každodennú cestu domovom. Všímajte si všetky bloky a fyzické prekážky, ktoré vás sprevádzajú odkedy sa zobudíte, až po čas, kedy opäť líhate do postele. Možno je to to svetlo, ktoré bliká, alebo dvere, ktoré sa nikdy poriadne nezatvoria a vy ich musíte vždy zabuchnúť. Verte či nie, toto všetko vás ovplyvňuje! Postupom času sa tieto prekážky môžu nahromadiť a spôsobiť vám problémy.

Vytvorte si viac priestoru

Feng shui je menej o odstránení neporiadku a viac o vytváraní priestoru. Ako urobiť svoj život priestrannejším? Začnite od svojho domova. Nájdite fyzické miesto: zásuvku, miestnosť, roh chladničky, stôl – na veľkosti nezáleží – a vypracte to, čo už nie je potrebné. Keď niečo necháte ísť, vytvoríte otvorený priestor na príchod novej príležitosti.

Nechajte prúdiť pozitívne energie

Ruka v ruke s priestrannosťou ide aj čistenie priestoru. Niekedy sa to vo feng shui nazýva „požehnaním vesmíru“. Spolu s fyzickým priestorom je aj energetický priestor a oba by mali byť vyčistené.

Existuje niekoľko techník, ktoré môžete použiť, ako je vykurovanie priestoru pomocou dreva palo santo alebo rozptýlenie esenciálneho oleja zo sladkého pomaranča. Čistenie priestoru je možné aj bez žiadnych pomôcok. Stačí si predstaviť jasné biele slnečné svetlo, ktoré napĺňa a čistí celý váš domov.

Keď si doma čistíte priestor, skúste to spojiť s pozitívnym zámerom, teda myslite na to, čo chcete vo svojom živote pestovať a vytvárať.

Chce to viac rastlín

Vo feng shui rastliny stelesňujú životnú energiu, čo znamená, že živé rastliny vás spájajú s prírodou a vnášajú do vašich domovov živosť. Sú akousi „organickou zelenou šťavou“ pre vaše obydlie – prinášajú sviežosť a vitalitu.

Najdôležitejšia vec, ktorú si treba zapamätať, je nájsť rastliny, o ktoré sa môžete starať a sú vhodné do daného priestoru. Vezmite napríklad do úvahy svoje svetelné podmienky. Ak ste v rastlinách noví, vyskúšajte nejaké jednoduché, ako je zlatý pothos.

Nezabudnite na vďačnosť

V neposlednom rade – poďakujte sa vášmu domovu. Feng shui je šamanská tradícia, ktorá verí, že všetko je živé, vrátane našich priestorov! Rovnaká životná energia (qi), ktorá vás oživuje, prúdi aj vašim domovom. A ako na to? Je to jednoduché. Stačí, ak budete so svojím domovom hovoriť s pokorným srdcom a často mu ďakovať.Zdroj: plnielanu.sk, thespruce.com
Odporúčame