Nádhera! Tento dvojposchodový dom si vás získa od návrhu až po posledný detail

Dvojposchodový dom Devín

Páčilo by sa vám bývať v takomto dome? (Zdroj: design-factory)

V tieni zrúcaniny hradu Devín sa nachádza postupne sa rozrastajúca mestská časť Bratislavy. Na novovznikajúcej ulici vyrástlo zoskupenie rodinných domov, ktoré si navzdory ich vzájomnému tesnému postaveniu zachovávajú aj dostatok súkromia. Majiteľka jednej z novostavieb zverila kompletný návrh a realizáciu interiéru svojho domu do rúk interiérových dizajnérov Branislava Mikitku a Lucie Krivej z ateliéru design-factory.

Ako sme zistili od architektov, hlavnou požiadavkou majiteľky bolo, aby bol návrh pripravený do poslednú detailu a ona si tak mohla svoju novú nehnuteľnosť naplno užívať. Preferovala jednoduchý, minimalistický vzhľad interiéru. Ten sa architekti snažili preniesť na celkovú úžitkovú plochu, ktorá mala cez 196 metrov štvorcových.

Zaujímavo vyznieva fakt, že majiteľka na prepravu neustále využíva auto a preto je primárny vstup do domu cez garáž. Architekti si tak dali záležať na tom, aby aj tento priestor pôsobil decentne a upravene. Pozrite si v galérii, ako sa im to podarilo.

Sledujte nás aj na Instagrame

Zdroj: plnielanu.sk, design-factory
Odporúčame