Káva taká lahodná, že inú už chcieť nebudete: Teraz ju kúpite aj v dm

Marek Fajčík z pražiarne Ebenica (Zdroj: Ebenica)

Spoločnosť dm drogerie markt je známa svojím dôrazom na kvalitu, trvalú udržateľnosť a podporu lokálnych výrobcov. Jednou z čerstvých noviniek v jej ponuke je aj výberová káva zo slovenskej pražiarne EBENICA COFFEE, ktorá za výnimočné chute získala viac než desiatku medzinárodných ocenení. Toto je jej príbeh.

Ako na Slovensku vznikla svetová káva

Za značkou EBENICA COFFEE stojí manželský pár Marek a Danka Fajčíkovci. Obaja pracovali na riadiacich pozíciách v korporátnej sfére, no v roku 2009 sa rozhodli zísť zo zabehnutých koľají a vstúpiť do celkom nového a fascinujúceho sveta výberovej kávy. Inšpiráciou im boli remeselné pražiarne kávy, ktoré navštevovali počas častých pracovných ciest do zahraničia.

Práca malých výrobcov, ktorí kávu pražili citlivo, s chuťou a dôrazom na kvalitu nás oslovila natoľko, že sme sa rozhodli založiť vlastnú značku kávy, odhodlaní vytvoriť na Slovensku kávu, ktorá by sa mohla zaradiť k európskej špičke,“ hovorí Marek Fajčík o začiatkoch v časoch, keď na našom trhu kraľovali nie príliš chutné kávy dovezené zo zahraničia.

Tam sa začala dlhá a náročná cesta za prvotriednou kvalitou a fantastickou chuťou. A hoci nebola vždy jednoduchá, hlavným mottom v pražiarni sa stalo kráčať vlastnou cestou, trpezlivo a odhodlane.

Aj vďaka tomu je dnes  EBENICA COFFEE jednou z najznámejších slovenských remeselných pražiarní. Za kvalitu a chuť svojich káv získala viac ako desiatku prestížnych medzinárodných ocenení a až 4 jej kávy sa dokonca zaradili medzi TOP 10 espresso káv Európy.

Marek Fajčík z pražiarne Ebenica (Zdroj: Ebenica)

Vyskúšajte výberovú kávu z Modry – teraz ju kúpite aj v dm

„V dm podporujeme slovenské značky. Slovenský trh je plný šikovných ľudí, ktorých treba len objaviť a podporiť v ich snažení. Preto neustále rozširujeme spolupráce s lokálnymi výrobcami kozmetiky, ale aj potravín. Nedávno do nášho portfólia pribudla aj káva zo slovenskej remeselnej pražiarne EBENICA COFFEE, ktorá je známa svojim dôrazom na kvalitu, hovorí Petra Kucejová, sortimentná manažérka dm drogerie markt.

V portfóliu čerstvo pražených káv EBENICA COFFEE nájdete vyvážené espresso blendy (zmesi káv), ale aj originálne jednodruhové kávy v Bio kvalite s Organic certifikátom, či dokonca kávu so zníženým obsahom kofeínu a zdravú bezkofeínovú kávu, vhodnú pre tehotné ženy a dojčiace mamičky.

Všetky kávy sú pražené remeselným spôsobom v špičkovo technologicky vybavenej pražiarni v Modre a následne ručne balené do špeciálnych obalov, ktoré dlhšie zachovajú arómu a chuť kávy.

Vybrané kávy EBENICA COFFEE si teraz môžete okrem podnikových predajní pražiarne a jej e-shopu kúpiť aj v 46 predajniach dm a tiež v e-shope mojadm.sk.

Zdroj: PR článok
Odporúčame