Sýte farby tento rok vyhrávajú: Interiérovému dizajnu budú kraľovať tieto odtiene, páčia sa vám?

Farba roka

Viva Magenta je farbou roka podľa spoločnosti Pantone (Zdroj: GettyImages)

Každý rok spoločnosti zaoberajúce sa maliarskymi nátermi aj odborníci na interiérový dizajn predpovedajú farby, ktoré budú formovať naše domovy v nasledujúcom roku. Minulý rok experti vybrali rôzne odtiene svetlozelenej, ktoré symbolizovali prírodu. Na rok 2023 je paleta oveľa pestrejšia.

Wild Wonder od Dulux

Značka Dulux patrí k jednotke medzi náterovými hmotami a farbami. Tá sa aj tento rok držala témy prírody. Odtieň Wild Wonder je jemný s mierne žltým nádychom vyžarujúcim pozitívnu energiu. Dulux uvádza aj príklady štyroch farebných paliet, s ktorými sa odtieň Wild Wonder veľmi dobre kombinuje. Tieto farby vám pomôžu precítiť čaro prírody v každej miestnosti.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Dulux (@duluxuk)

Raspberry Blush od Benjamina Moore

Benjamin Moore je americký výrobca maliarskych farieb. Na rok 2023 sa vzdal neutrálnych farieb a išiel do odvážnejšej voľby. Raspberry Blush je teplý živý odtieň, ktorý okamžite priláka pozornosť vo veľkých aj malých priestoroch. Sýte odtiene sú kombináciou koralových, ružových, červených, oranžových, malinových a červenkastých tónov. Raspberry Blush bola vybraná spomedzi ôsmich farieb, ktoré Benjamin Moore každoročne vyhlasuje ako kolekciu.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Benjamin Moore (@benjaminmoore)

Viva Magenta od Pantone

Spoločnosť Pantone, tak ako Benjamin Moore, zvolila odvážny odtieň. Viva Magenta je výrazná ružovkasto červená farba. Nekonvenčný odtieň na nekonvenčný čas. Takto ho charakterizovali v Pantone.

Viva Magenta je sýty odtieň, ktorý rozhodne nie je pre zástancov neutrálnych a nevýrazných farieb. Je to sebavedomá farba inšpirovaná červenou košenilou (karmínom), jedným z najvzácnejších prírodných farbív a zároveň jedným z najsilnejších a najjasnejších, aké svet poznal.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa PANTONE (@pantone)

Terra Rosa od Dunn-Edwards

Farby Dunn-Edwards majú takmer storočnú históriu. Na tento rok zvolili farbu Terra Rosa, ktorá v sebe mieša zemité tóny. V najsýtejšom odtieni pôsobí dominantne, no v kombinácii s hnedou a bordovou dosiahne ružovkastý odtieň, ktorý funguje ako uzemňujúci a neutrálny prvok.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Dunn-Edwards Corporation (@dunnedwards)

Blank Canvas od Behr

Aby sa trochu zjemnili výrazné sýte farby, do výberu sa dostal aj odtieň Blank Canvas. Ide o veľmi jemný krémový odtieň, ktorý ide až do čistej bielej farby. Ako už názov napovedá, Blank (z angličtiny prázdny, čistý) symbolizuje prázdne plátno, na ktorom môže každý popustiť uzdu svojej fantázii a vymaľovať ho podľa svojich predstáv. Výhodou je aj to, že takáto neutrálna farba sa ľahko kombinuje s vyššie zmienenými farbami, ktoré dodajú vášmu interiéru ten správny dôraz.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa BEHR® Paint (@behrpaint)

Odporúčame