Prípravy na Festival letectva Piešťany 2023 sú v plnom prúde! Pre fajnšmekrov pripravili aj nočnú leteckú šou

Festival letectva Piešťany

Podujatie pripravilo program pre celé rodiny (Zdroj: Festival letectva)

Festival letectva Piešťany je spolu so SIAF najväčším podujatím pre fanúšikov lietania a leteckej techniky na Slovensku. Preto nie je žiadnym prekvapením, že za oboma projektami stojí ten istý tím ľudí zo Slovenskej leteckej agentúry. V týchto dňoch vrcholia prípravy na aktuálny ročník prvého z podujatí, ktorým je Festival letectva Piešťany 2023.

Ten sa bude konať na piešťanskom letisku v dňoch 20. až 21. mája 2023. Predpredaj vstupeniek už beží exkluzívne v sieti Predpredaj.sk.

Festival letectva Piešťany pripraví program pre celé rodiny

Podobne ako SIAF, aj Festival Letectva Piešťany už zaznamenáva návštevnosť v desaťtisícoch a tento rok sa očakáva rekordná účasť. „Teší ma, že po pozitívnych ohlasoch z minulého roka môžeme pokračovať v prípravách Festivalu letectva v Piešťanoch 2023. Dvojdňový festival prinesie fajnšmekrom nočnú leteckú šou a rodiny s deťmi zas zabaví detský letecký festival. Verím, že piešťanský Festival letectva získa čestné miesto na mape európskych leteckých podujatí,“ hovorí Hubert Štoksa, riaditeľ Festivalu Letectva Piešťany 2023.

malé lietadlá
(Zdroj: Festival letectva)
akrobacia lietadla
(Zdroj: Festival letectva)

Počas dvoch víkendových dní sa môžete tešiť na naozaj atraktívny program plný leteckých ukážok, dokonca aj na nočnú svetelnú a pyrotechnickú show s balónmi, po ktorej bude nasledovať vystúpenie viac ako stovky dronov. Pozvanie na festival prijala napríklad populárna letecká skupina Očovskí Bačovia, legendárny maďarský pilot a akrobat Zoltán Veres alebo Choim Team z Poľska a pribúdajú ďalší.

svetelná šou
(Zdroj: Festival letectva)

Nedeľa bude patriť najmenším návštevníkom

Organizátori nezabudli ani na najmenších a nedeľa bude pre nich šitá ako na mieru: „V nedeľu, 21. mája si prídu na svoje predovšetkým deti vďaka novému konceptu detského leteckého festivalu. Tento deň bude špeciálne venovaný a prispôsobený pre rodiny a najmenších divákov. Pripravujeme pohybové, vzdelávacie a zábavné atrakcie doplnené o sprievodný program, autogramiádu a koncerty známych detských hudobných kapiel,“ hovorí Ingrid Ižipová z organizačného tímu Festivalu Letectva Piešťany 2023.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Ocenenie výnimočných vedeckých osobností: Piaty ročník spustil nominácie, čo je jeho cieľom?
detská atrakcia
(Zdroj: Festival letectva)

Na festivale vystúpia populárni detskí interpreti ako Paci Pac, Miro Jaroš či MalinyJam. Okrem koncertov budú k dispozícii rôzne skákacie a nafukovacie hrady, maľovanie na tvár, diskotéka s rozprávkovými maskotmi a oddychové zóny s herňami a tvorivými dielňami. Určite si dátum 20. až 21. mája 2023 poznačte do kalendára, pretože v na piešťanskom letisku vás čaká výborný program pre celú rodinu. Vstupenky si za výhodnú cenu kúpite iba v sieti Predpredaj.sk.

Zdroj: Tlačová správa/Predpredaj.sk
Odporúčame