Galakoncert Folklór vo fraku: Zaspieva Adriana Kučerová, Katka Knechtová, Miroslav Dvorský aj Kandráčovci!

Adriana Kučerová

Adriana Kučerová (Zdroj: Folklór vo fraku)

Bratislavský hrad zažije veľkolepú hudobnú akciu! Galakoncert Folklór vo fraku ponúkne 25. júna najkrajšie slovenské ľudové piesne vo fantastických aranžmánoch pre mimoriadne sólové hlasy, veľký Spevácky zbor Lúčnica a Symfonický orchester Slovenského rozhlasu. Na pódiu sa predstaví stovka účinkujúcich vo veku od 10 do 65 rokov! Najpopulárnejšie ľudovky zaspievajú Adriana Kučerová, Katka Knechtová, Miroslav Dvorský, Filip Tůma a Ondrej Kandráč s Kandráčovcami. To všetko pod taktovkou skvelého dirigenta Adriana Kokoša.

Všetci milovníci slovenskej ľudovej hudby sa môžu tešiť na unikátny koncert. Krásne melódie odznejú v majestátnej kulise Bratislavského hradu v piatok 25. júna 2021 na akcii s názvom Folklór vo fraku.

„Tak ako väčšina Slovákov, aj my považujeme ľudové piesne za národné bohatstvo a preto sme hľadali a zvažovali spolu s dirigentom Adrianom Kokošom nové možnosti ich prezentácie na najvyššej umeleckej úrovni. Napriek tomu, že už názov hovorí o ľudovom umení, myslíme si, že táto forma prezentácie si nájde svoje miesto aj v koncertných sálach. A aj na mieste, ktoré je symbolom Slovenska – Bratislavský hrad. Okrem toho veríme, že táto nová forma umeleckého spracovania dokáže zaujať divákov všetkých vekových skupín,“ vysvetľuje šéf agentúry Slovak Productions Bernát Štefan.

Adrian Kokoš
Adrian Kokoš a orchester (Zdroj: Folklór vo fraku)

Na pódiu sa predstaví vyše sto účinkujúcich vo veku od 10 do 65 rokov zo všetkých kútov Slovenska. Organizátor chce zaujať nielen odborníkov a obdivovateľov slovenského folklóru, ale aj širokú verejnosť a hlavne generáciu mladých ľudí. Najpopulárnejšie slovenské ľudové piesne odznejú v podaní opernej divy Adriany Kučerovej, sólistu opery SND Miroslava Dvorského, herca a operného speváka Filipa Tůmu, rock-popovej hviezdy Kataríny Knechtovej a populárneho folkloristu Ondreja Kandráča. Nebude chýbať ani legendárny spevácky zbor Lúčnica za doprovodu Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu a hudobného zoskupenia Kandráčovci pod taktovkou dirigenta Adriana Kokoša.

Lúčnica
Spevácky zbor Lúčnica (Zdroj: Folklór vo fraku)

„Je to pre mňa muzikantsky veľmi zaujímavé podujatie. Pôjde o ľudové piesne prerobené pre symfonický orchester. Teším sa, že ja si zaspievam východoslovenské pesničky. Milujem folklór. A čím som staršia, tým ho mám radšej a tým viac ma fascinuje. Máme byť na čo pyšní, pretože naše piesne sú prekrásne. Každý kraj má tie svoje. A vôbec to nie je jednoduchý žáner, spievať ľudové piesne je pre mňa vždy pocta,“ nadšene konštatuje Katarína Knechtová.

Katka Knechtová
Katka Knechtová (Zdroj: Folklór vo fraku)
Kandráčovci
Kandráčovci (Zdroj: Folklór vo fraku)

Nenechajte si ujsť jedinečný program Folklór vo fraku 25. júna 2021 na Západnej terase Bratislavského hradu. Vstupenky si môžete kúpiť na Prepredaj.sk.

Motívom podujatia je oslava slovenskej ľudovej piesne. Produkciu podujatia zabezpečuje produkčná agentúra Slovak Productions s. r. o., ktorá od roku 2010 organizuje a produkuje kultúrne, spoločenské a športové podujatia.

Folklór vo fraku
Nenechajte si ujsť podujatie Foklór vo fraku (Zdroj: Folklór vo fraku)
Zdroj: PR článok
Odporúčame