Ukončite leto vo veľkom: Toto pripravte na poslednej grilovačke, známi a rodina na to nikdy nezabudnú!

Grilovačka

S letom sa môžete rozlúčiť aj dobrou grilovačkou (Zdroj: GettyImages)

Určite ste si aj vy všimli, že dni sú opäť o čosi kratšie. Jeseň sa nezadržateľne blíži. Ak vám to podmienky dovoľujú, usporiadajte rozlúčkovú grilovaciu párty s letom. Poradíme vám, ako ju pripraviť tak, aby bol každý spokojný a vy ste sa stali dobrým hostiteľom.

Výber dátumu a hostí

Pozrite si dlhodobú predpoveď počasia. Samozrejme, nedá sa na ňu spoliehať na 100 %. Avšak aspoň približne sa podľa toho môžete zariadiť. Premyslite si tiež, koho chcete pozvať. Spočítajte si ľudí, ktorí tam budú. Dva týždne vopred je ideálny čas na to, aby ste si dohodli grilovačku s rodinou či priateľmi.

Na špekáčiky zabudnite

Ak si nie ste istí, už pri pozývaní hostí sa spýtajte na ich chuťové preferencie. Môže sa totiž stať, že vaši známi sa rozhodli skúsiť vegetariánstvo, majú žalúdočné problémy a dočasne vysadené mliečne výrobky, prípadne iné stravovacie obmedzenia. Na základe týchto informácii viete zostať vhodný jedálniček, ktorý by nemal obsahovať iba špekáčiky.

Začnite jednoduchým predjedlom v podobe ľahkého šalátu. Vhodný je napríklad arabský šalát tabbouleh, ktorého príprava vám nezaberie viac ako 15 minút. Nasledovať by mala mäsitá ponuka ako napríklad grilované ryby či kuracie prsia. Doplňte ich enciánom alebo oštiepkom na gril. Nezabudnite tiež na dostatok pitného režimu. Vhodné sú džbány s čistou vodou a citronádou. Alkohol podľa preferencie hostí.

Dekorácie robia divy

Prvé, čo upúta každéh návštevníka, bude dozaista prostredie konania udalosti. Pozametajte terasu či altánok, umyte stôl, vyčistite gril alebo krb a pripravte ho na grilovanie. Priestor doplňte vhodnými dekoráciami, ako sú zaujímavé prestieranie, menšie kvety vo váze či ozdobné obrúsky. Nezabudnite aj na deky, s príchodom večerných hodín sa môžu zísť.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Letná grilovačka sa bez byliniek nezaobíde: Jedlo dochuťte ako šéfkuchár, takéto je najlepšie!

Náš tip: Majte pripravený repelent, dezinfekciu na ruky aj vlhčené obrúsky. Hostia tiež ocenia aj solničku s koreničkou na stole.

Dobrá hudba

Základom každej grilovacej párty je okrem jedla aj príjemná hudba. Úplne postačí, ak si vyberiete niektorý z playlistov zo známej sociálnej siete YouTube či Spotify. Premyslite si aj program po jedení. Ak by diskusia uviazla, spýtajte sa hostí, či by nemali záujem zahrať si spoločenské hry. Osvedčené sú karty, Activity aj Scrabble alebo rôzne záhradné hry.

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame