Darčeky na poslednú chvíľu: Vyrobte ich ručne, radosť bude úprimnejšia a ešte aj ušetríte!

Handmade darčeky

Vlastnoručne vyrobené darčeky zaručene potešia (Zdroj: GettyImages)

Dôvodov, kvôli ktorým sa rozhodnúť pre hand-made vianočné darčeky je naozaj nespočetne veľa. Môže za tým byť snaha ušetriť finančné prostriedky, záľuba vo vytváraní alebo vedomie, že to ocení obdarovaná osoba. Ak zvažujete takýto prístup, tento článok je pre vás ako stvorený. Dali sme dokopy niekoľko zaujímavých tipov na hand-made vianočné darčeky! Ktorý si vyberiete?

Vianočný likér

K vianočným sviatkom patrí nielen typické sladké pečivo, ale určite aj nezameniteľné likéry. Pripravte niektorý aj doma. Potrebovať budete na to iba ingrediencie a čistú, ideálne sklenenú fľašu, do ktorej nalejete likér. Na záver stačí uviazať stužku s milým odkazom a perfektný darček je na svete. Inšpirujte sa niektorým z našich receptov.

Vlastnoručne vyrobená sviečka

Vyrobiť sviečku nie je nič náročné a zvládne to naozaj každý. Stačí vám na to iba pár minút času, vosk a knôt. Inšpirovať sa môžete aj videotipom nižšie alebo naším fotopostupom.

Namaľovaný obraz

Spojiť príjemné s užitočným môžete pri maľovaní obrazu. Je iba na vás, aký vzor si vyberiete. Rovnako sa môžete sami rozhodnúť pre spôsob, akým budete maľovať. Môžete pri tom použiť akrylové farby, pastelky, fixky, kreativite sa medze nekladú.

Výhodou je maľovanie na plátno, kde nemusíte obdarovanému dodať rám. Pri maľovaní na tvrdený papier nezabudnite výsledný obraz vložiť do rámu, napríklad aj na fotky.

Domáca soľ do kúpeľa

Ak viete, že obdarovaná osoba má doma vaňu, určite ocení aj soľ do kúpeľa. Nie je predsa nič lepšie, ako si po celom dni odpočinúť v teplej a voňavej vode. Presný postup ako si vyrobiť soľ do kúpeľa, sme vám priniesli v tomto článku. Zvládneto aj pomocou tohto videa.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
SÚŤAŽ Hľadáme najkrajší vianočný stromček: Bude to ten z vašej obývačky?

Úloha na každý mesiac

Absolútne kreatívnym a jedinečným tipom sú takzvané úlohy na každý mesiac. Tie viete prispôsobiť podľa toho, komu dávate takúto úlohu – či kamarátke, manželovi alebo deťom. Cieľom je vytvoriť 12 jedinečných kartičiek, na ktorých bude napísaná úloha na každý mesiac. Tú musíte splniť spolu s osobou, pre ktorú sú kartičky určené. Môže to byť napríklad návšteva divadla, turistika, spoločné varenie a podobne.

Oblečenie s kresbou

Mať kúsok, aký nebude mať nikto iný, je snom nejedného milovníka módy. Pokresliť sa dá všeličo, plátená taška na nákup, ponožky, tričko či boxerky. Stačí si len vybrať. Potrebovať k tomu budete farby na textil. Tie sa dajú kúpiť aj v podobe fixiek, ktoré sú určené pre začiatočníkov. Napísať tak môžete vtipný odkaz alebo nakresliť niečo jedinečné. Čo si vyberiete? Viac zaujímavých nápadov nájdete aj medzi našimi videotipmi.

Zvyknete na Vianoce darovať aj vlastnoručne vyrobené darčeky?

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame