Pri návšteve bazéna je potrebné dbať aj na hygienu najmenších: Ako najlepšie zabrániť infekciám?

Pri kúpaní dbajte na hygienu najmenších (Freepik/anatoliy_gleb)

Pri návšteve bazéna je potrebné dbať na hygienu tých najmenších. S blížiacimi sa horúčavami a návštevami kúpalísk je dôležité myslieť predovšetkým aj na hygienu detí.

Pred aj po kúpaní nezabudnite na sprchu

Ratolesti pred vstupom do bazéna, ale rovnako aj pri ukončení kúpania, osprchujte. „Vhodné je použiť klasické mydlo, ktoré zabezpečí odstránenie bakteriálnej mikroflóry z kože a zbaví ju zvyškov chlóru,“ odporučil Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR.

Najmenšie deti je taktiež nevyhnutné počas pobytu vo vode neustále upozorňovať na používanie toalety, aby na to v zápale hry nezabudli. Rovnako dôležité je deťom vysvetliť primeraným spôsobom vysvetliť, prečo sa nemôže piť voda z bazéna a zabrániť im v jej pití.

Dbajte aj na celkový zdravotný stav

„Špeciálne treba dbať na hygienu rúk, najmä tí najmenší si ich vkladajú do úst, čím sa ľahšie šíri infekcia,“ uviedla Katarína Jatzová z Odboru hygieny životného prostredia ÚVZ SR. Pri nezrelej detskej imunite dochádza k nakazeniu rýchlejšie a so závažnejšími prejavmi ako u dospelých.

Úrad verejného zdravotníctva odporúča, aby deti, rovnako aj dospelí, nevstupovali do vody, ak sa necítia byť v dobrej zdravotnej kondícii a mohli by šíriť prípadné ochorenia. Zároveň by sa mali vode vyhýbať aj osoby s porušenou pokožkou, ktorá môže byť vstupnou bránou infekcie.Zdroj: TASR, plnielanu.sk
Odporúčame