Doprajte si kolagénovú kúru pre mladší vzhľad: Potešíte svoje vlasy, nechty aj kĺby

Dopĺňanie kolagénu poskytne telu množstvo výhod.

Kolagén pomôže pleti aj kĺbom, stačí si vybrať ten správny. (Zdroj: Adobe Stock/goodluz)

Kolagén mnoho ľudí vníma len ako doplnok stravy, v skutočnosti však ide o stavebnú bielkovinu, ktorú si telo samo vytvára. Pre telo je tak veľmi podstatné mať jej dostatok, a preto by sme ju mali telu dodávať aj prostredníctvom doplnkov stravy. Prečo je potrebný dostatok kolagénu, ako si vybrať ten pravý a koľko trvá kolagénová kúra?

Bojuje proti vráskam, prospieva vlasom aj kĺbom

So stúpajúcim vekom si telo nedokáže produkovať dosť vlastného kolagénu, preto je ideálne začať ho dopĺňať. Jeho optimálne množstvo prispieva k elasticite a hydratácii pokožky, redukcii menších vrások a poďakujú vám zaň aj nechty a vlasy. Dostatok kolagénu pozitívne ovplyvňuje ich kvalitu, obmedzuje štiepenie či vypadávanie vlasov. Tento proteín však potrebujú aj kĺby a jeho význam dobre poznajú hlavne športovci či fyzicky aktívni ľudia.

Pri správnom používaní tak môžete pomôcť celkovému zdraviu tela, musíte si však vybrať kvalitný doplnok. Vyznať sa v množstve značiek, ktoré aktuálne na trhu sú, môže byť náročné. Preto je dobré držať sa niekoľkých overených rád, ktoré vám pomôžu pri výbere.

Na arómy a farbivá zabudnite

V prvom rade si všimnite, či ide o doplnok pochádzajúci zo živočíšnych zdrojov a či je doplnok, ktorý si chcete kúpiť, čistý – bez príchutí či aróm. „Kolagén môže s rôznymi prímesami reagovať tak, že sa naň uchytia fragmenty. Táto väzba sa v žalúdku môže rozpadnúť, ale nemusí. Keď tieto prímesi ostanú na kolagéne uchytené, môžu obmedzovať absorbovanie látky v tele,“ vysvetľuje doktorka biochémie RNDr. Dagmar Petrová. Keď teda budete piť ochutené kolagénové nápoje s množstvom pridaných látok, na výsledky budete zrejme čakať márne.

Kolagén môže pomôcť vyhladiť vrásky a zlepšiť zdravie kĺbov. (Zdroj: Inca Collagen Slovensko)

Vstrebateľný a bioaktívny

V prírode sa vyskytuje niekoľko desiatok typov kolagénu, zatiaľ čo v tele človeka nájdeme najčastejšie prvých päť z nich. „Najlepšie sú tie prípravky, ktoré obsahujú celý komplex kolagénových peptidov,“ hovorí dermatologička Jana Molčanová.

Veľmi dôležitá je aj samotná vstrebateľnosť kolagénu. Aby bola čo najlepšia, molekuly sa musia rozštiepiť na malé peptidy, aby sa dostali až do krvného obehu človeka, kde dokážu skutočne pomôcť. Proces štiepenia kolagénu však musí byť šetrný, aby sa zabezpečilo, že kolagén bude naďalej bioaktívny.

Náš tip: Inca Collagen

Množstvo verných priaznivcov si za posledné roky získal Inca Collagen. Je bioaktívny s vysokou vstrebateľnosťou, obsahuje až 3 000 mg účinnej hydrolyzovanej látky a navyše ide o trojzložkový kolagén z overených zdrojov. Nemusíte sa pritom obávať ani spomínaných pridaných látok. Inca Collagen nie je maskovaný žiadnymi sladidlami ani farbivami. Príjemné je aj jeho užívanie. V jednotlivých vrecúškach nájdete vždy samostatne zabalenú dennú dávku, ktorú poľahky rozpustíte vo vode.

O jeho účinkoch sa presvedčili desiatky tisíc Sloveniek a Slovákov, pričom mnohí z nich sa podelili o svoje skúsenosti. „Mne Inca Collagen veľmi pomohol s pleťou. Mám menej vrások a kolená, ktoré občas boleli, už vôbec nebolia. Všimla som si, že mám lepšie vlasy aj nechty,“ hovorí skúsenosť Andrey Šprlákovej.

Ako dlho trvá kolagénová kúra?

Aby účinky na vaše telo boli čo najlepšie, kolagénová kúra by mala určitý čas trvať. Podľa výskumov treba rátať, že prvé viditeľné zmeny sa objavia po 6 až 8 týždňoch užívania kolagénu. Pre optimálne výsledky sa všeobecne odporúča trojmesačná intenzívna kolagénová kúra a k tomuto názoru sa prikláňajú aj odborníci v Inca Collagen. Po jej skončení môžete pokračovať v udržiavacom režime a dopriať si jednu až dve dávky dva-trikrát za týždeň.

Práve takáto trojmesačná kúra sa osvedčila aj Michaele Kušnírovej, ktorá Inca Collagen vyskúšala tiež: „Som veľmi spokojná a milo prekvapená. Unavená, mdlá pleť po jednom balení žiarila a bola napnutá, menej ma bolí chrbát a hlavne sa cítim menej unavená, vlasy prestali vypadávať teraz po treťom balení.“

SKÚSTE KOLAGÉNOVÚ KÚRU AJ VY

Ideálny čas kolagénovej kúry je tri mesiace. (Zdroj: Inca Collagen Slovensko)
Zdroj: PR článok
Odporúčame