Nikdy nie je neskoro splniť si svoj sen! Inšpirujte sa týmito ľuďmi, ktorí to dokázali aj vo vyššom veku

Tamae Watanabe s certifikátom knihy rekordov

Tamae Watanabe - najstaršia žena, ktorá zdolala Mount Everest (Zdroj:cbsnews.com)

Vyšší vek nemusí prekážať chuti niečo dokázať. Keď prejavíme dostatočné odhodlanie a umlčíme zábrany pochybností v hlave, ktoré tvrdia, že niečo nedokážeme, svojim úsilím a nadšením dosiahneme to, po čom túžime. Príkladom toho je aj týchto šesť ľudí, ktorí sa nedali odradiť od svojich plánov len preto, aký majú dátum narodenia.

Tamae Watanabe dosiahla vrchol Mount Everestu ako 73-ročná

Japonka Tamae Watanabe sa v roku 2002, keď mala 63 rokov, stala najstaršou ženou, ktorá pokorila Mount Everest.  To jej ale nestačilo a tento rekord znovu pokorila o 10 rokov neskôr. Tamae kedysi pracovala v kancelárii, no neskôr sa stala zanietenou horolezkyňou, ktorá má na konte mnohé vrcholy po celom svete.

William Ivy Baldwin prešiel na lane cez kaňon vo veku 82 rokov

V júli 1948 si dal povrazolezec William Ivy Baldwin na svoje 82. narodeniny darček v podobe svojho posledného akrobatického kúsku cez kaňon v Eldorado Springs v americkom Colorade. Prvýkrát sa cezeň prešiel v roku 1907 a kým svoju kariéru ukončil, urobil tak ešte 88 krát. Na túto skoro 194 metrov dlhú trať mu pripravila jeho dcéra špeciálny drôt.

Povrazolezec Ivy Baldwin
Odvážny kúsok Ivyho Baldwina (Zdroj:life.com)

Teiichi Igarashi vyliezol na horu Fuji keď mal 100 rokov

V roku 1987 sa bývalý drevorubač Teichi Igarashi stal prvým storočným človekom, ktorý dosiahol vrchol najvyššej hory v Japonsku, Fuji. Takéto výstupy absolvoval každý rok od svojich 89-tich rokov. Igarashi dosiahnutie svojho úspechu pripisuje konzumácii surových vajec a nesmiernej podpore, ktorú dostával od svojich priaznivcov.

Diana Nyadová preplávala z Kuby na Floridu vo veku 64 rokov

V roku 2013 sa Diane Nyadovej na piaty pokus podarilo preplávať z Kuby na Floridu. Stala sa tak prvou osobou, ktorá túto 177 kilometrov dlhú trať absolvovala bez pomoci klietky na žraloky. Preplávať ju Diane trvalo celých 53 hodín.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Prečo máme pocit, že musíme pred dovolenkou viac pracovať? Odborníci vysvetľujú, že nejde len o kultúrne rozdiely
Diana Nyadová po preplávaní z Kuby na Floridu
Výkon plavkyne je obdivuhodný (Zdroj:losangelestimes.com)

Barbara Smithová zdolala Severný pól ako 89-ročná

Barbara Smithová sa v roku 2018 stala najstaršou osobou, ktorá dosiahla Severný pól, čím zdolala predošlý rekord Dorothy Davenhill Hirshovej. Jej 14-ročná vnučka sa v tom čase pokúšala stať najmladšou osobou z Veľkej Británie, ktorá by zlyžovala Severný pól z 89. rovnobežky, miesta nazývaného aj Posledný stupeň. Stará mama ju síce z helikoptéry nevidela a nevidela ani žiadne polárne medvede, no dobrodružnú cestu si užila.

Oscar Wahn vyhral olympijskú medailu vo svojich 72 rokoch

Švédsky strelec Oscar Swahn sa stal najstaršou osobou, ktorá súťažila v roku 1920 na letných olympijských hrách. Najlepšie výsledky mal v tímových súťažiach a po získaní striebornej medaily sa stal najstarším medailistom doteraz.


Zdroj: plnielanu.sk, ranker.com, townehallplace.com, nbcnews.com
Odporúčame