Obklad stien ako horúci interiérový trend: Inšpirujte sa, vyzerá to perfektne!

Obklad stien

Drevený obklad stien je jedným z interiérových trendov (Zdroj: GettyImages)

Je úplne prirodzené, že náš domov túžime mať zariadený nielen účelovo, ale aj trendy. Koniec koncov, práve posledné dva roky nám ukázali, že to je miesto, v ktorom trávime najviac nášho času a v ktorom sa máme cítiť bezpečne. Aj na základe toho je pochopiteľné, že v takomto priestore rozhodujú doslova detaily o tom, ako na nás pôsobí. Čo poviete na aktuálny trend obkladu stien?

Žiadaný interiérový prvok

Trend drevených a laminátových dekoratívnych panelov je, zdá sa, na absolútnom vrchole. O slovo sa rovnako hlásia aj drevené lamely, ktoré sa za posledné mesiace prepracovali medzi jeden z najpoužívanejších prvkov našich domácností. Vyrobené sú z kvalitných MDF dosiek, pričom ich povrch je upravený podľa želania. Nájsť ich možno v mnohých farebných odtieňoch, avšak odporúčame vám zostať verný takému drevodekoru, aký u vás doma už prevláda.

Trend čerpajúci z histórie

Je mnoho dôvodov, pre ktoré sa tieto prvky stali hitom. Aktuálny moderný obklad stien, patrí v Amerike medzi klasiku. Pôsobí  mimoriadne elegantne a interiér vďaka nemu získava na útulnosti.  História takéhoto obkladu je však oveľa staršia a nájsť ju môžeme v mnohých historických budovách, palácoch či hradoch.

Prvé pokusy o použitie zvislého dreva ako obkladu prišlo do slovenských domácností niekedy v povojnovom období. Vtedy sa však využíval najmä masív a medzi jednotlivými latami sa nevynechával priestor. To sa našťastie zmenilo. Vďaka farebnému podkladu a využitia jednoduchších dosiek vyzerá tento obklad viac vzdušnejšie a nadčasovejšie. Výhodou je však okrem ozvláštnenia priestoru aj fakt, že čiastočne tlmia zvuk v miestnosti. Inšpirujte sa niekoľkými interiérmi s použitím týchto prvkov. Nájdete ich v našej galérii.

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame