Tento horúci trend nikdy nevyjde z módy: Aj v Hollywode vedia, že uberie pár rokov

Florálnosť a kvetinové vzory ako jarný módny trend

Jarným, ale aj letným outfitom vládnu kvetinové potlače, ktoré omladia každú dámu (Zdroj: Freepik/freepik)

Pribúdajúce slnečné lúče sa čoraz viac odzrkadľujú aj v našich šatníkoch. Vyťahujeme z nich totiž pestrejšie farby a volíme ľahšie, vzdušnejšie materiály. To, s čím sa spája pokročilá jar aj leto, je florálnosť, ktorá sa opakovane vracia každý rok. Čo to vlastne pre trendy outfity znamená?

Kvety zostanú navždy hitom sezóny

Móda je veľmi variabilná. Každú sezónu totiž pribúdajú nové prvky, ktoré v sebe nesú označenie ako trendy. Florálnosť je však niečo, čo sa na odevoch objavuje každoročne. Zjednodušene povedané, ide o kvetinovú potlač.

Tá sa s pravidelnosťou vyskytuje nielen na módnych prehliadkach exkluzívnych dizajnérov, ale aj v kolekciách bežných módnych reťazcov. Dôležité je iba vyberať si florálnosť s ohľadom na dobu, vek a prevedenie. Dalo by sa teda povedať, že ak máte doma šaty s kvetinovým vzorom, ale sú staré niekoľko rokov, pravdepodobne už vyšli z módy. Dnes sa totiž nosia iné strihy ako kedysi.

(Zdroj: unsplash.com/Ales Maze)

Inšpirujte sa celebritami, florálnosť oslavujú aj návrhári

Jarno-letná sezóna, v ktorej prevláda florálna potlač, je už naplno otvorená. Outfity s kvetinovým vzorom sme mohli vidieť u Gwyneth Paltrow, sexi Natalie Portman, ale aj nestarnúcej Pamely Anderson. Luxusné i menej nápadné outfity, ktorým dominujú kvety, predstavili tiež mnohí módni návrhári. Napríklad, ak máte radi výrazné mini šaty, pravdepodobne sa vám bude páčiť laserom strihaný kvetinový kúsok, ktorý sa objavil v kolekcii Valentino Couture SS24.

(Zdroj: unsplash.com/Tamara Bellis)

Nájdite si svoj štýl

Kvetinový vzor sa hodí každej žene bez ohľadu na postavu, vek alebo zamestnanie. Vybrali sme pre vás niekoľko nadčasových aj aktuálnych možností, ako nosiť kvetinové vzory:

  • boho štýl – pre milovníčky jemného a priam až romantického štýlu je tu boho. Šaty by mali byť v bledších farebných tónoch a dôležité sú najmä doplnky. In je široký pletený opasok aj strapcová kabelka.
  • hippies – s nádychom rokov minulých je hippies stále v kurze. Tento štýl charakterizujú dlhé kvetové šaty z jemného materiálu, ktoré sú doplnené vzdušnými čižmami z brúsenej kože či semišu.
  • do práce aj na oslavu – presne takými môžu byť šaty s kvetinovým vzorom, v ktorých rozhoduje najmä ich maxi dĺžka. Aby boli trendy, mali by mať košeľový strih so zapínaním vysoko ku krku. Na podčiarknutie štíhleho pásu zvoľte už iba tenší opasok. Je len na vás, či bude výraznejší alebo tón v tóne.
  • cottagecore – pre všetky nákupné maniačky a milovníčky extravagantného štýlu tu je cottagecore. Jeho dizajn je inšpirovaný minulosťou. Kvety dopĺňa čipka alebo volány a rafinované strihy. Takéto šaty majú niekedy absenciu akéhokoľvek výstrihu, inokedy je pás zvýraznení korzetom ako z obdobia princezien. V ideálnom prípade by kvety mali byť ručne vyšívané.

Rosettes sú horúcim trendom

Ak sa chcete odlíšiť  od davu v kvetinových šatách, stavte na takzvané rosettes. Ide o jeden z najpopulárnejších tohtoročných trendov, ktorý sme mohli vidieť aj na červenom koberci.

Tým najviditeľnejším a najľahšie opísateľným prvkom je tvar 3D ruží umiestnený na šatách. Môže to byť množstvo menších kvetov alebo niekoľko veľkých a pompéznych. Takáto aplikácia vynikne najmä na kratších šatách po kolená. Outfity sa hodia na formálnu príležitosť, ako sú svadby, oslavy alebo večierky. Pozor však na to, že takýto typ šiat môže vďaka efektnej výšivke trochu opticky rozširovať.

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame