Megatrendom jarného líčenia je perleťová pokožka: Ako ju dosiahnete?

Trend v líčení - perleťová pokožka

Sviežosť jari sa premieta aj do trendov v líčení, v ktorých dominuje perleťová pokožka (Zdroj: Freepik/freepik)

Trendy v líčení určujú mnohé faktory a jedným z nich je aj ročné obdobie. Vzhľadom k jari, ktorú charakterizujú farby, by si mnohí mysleli, že sa to odrazí aj na líčení. V tomto roku to však neplatí.

V aktuálnom období totiž dominuje líčenie, ktoré sa označuje ako perleťová pleť. Jej cieľom je priniesť rozžiarený a svieži vzhľad. Tým, že ide na pohľad o nevýrazné líčenie, ktorému kraľuje perfektne upravená pleť, dokáže ubrať jeho nositeľke aj niekoľko rokov.

Luxus na tvári v podobe perál

Ako už napovedá samotný názov, inšpiráciu si tento nový trend prevzal priamo od vzácnych perál. Tie sú neodmysliteľnou súčasťou luxusného a nadčasového dizajnu. Do svojich návrhov ich svojho času aplikovala aj nádherná Coco Chanel.

Plody perlorodiek zrejme netreba nijako zvlášť opisovať. Definuje ich najmä lesk, jemnosť a krása, tam to však zďaleka nekončí. Rovnako dôležitá je totiž aj farbená paleta z perál – ide najmä o nežné odtiene ružovej a zlatej.

Ako líčenie v perlovom štýle vlastne vyzerá?

Dominantou takéhoto líčenia je bezchybne pripravená a hydratovaná pleť. Na ňu je následne potrebné naniesť mejkap, ktorý by mal byť vo farbe vašej pokožky. To, čo robí perlové líčenie také populárne, je nanesenie lícenky a rozjasňovača. Zatiaľ čo pri inom type líčenia by sme zvýrazňovač tradične umiestnili pozdĺž vrchu lícnych kostí, pri perleťovej pokožke vidíme, že sa mieša na jabĺčku líca a pozdĺž lícnej kosti ako aj na čele.

Lícenka by mala byť v ružových alebo zlatistých odtieňoch. Následne prichádza na rad rozjasňovač, ktorý patrí na rovnaké miesto ako lícenka. Rozjasňovač však môžeme aplikovať aj na vonkajší kútik očného viečka a na čelo. Neprežeňte to však, pretože celé líčenie má byť veľmi prirodzené.

Nezabudnite si upraviť obočie tým, že ho vyčešete a pomocou ceruzky doplníte chýbajúce chĺpky. Následne už stačí použiť len špirálu na vrchné riasy a lesk na pery.

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Zdroj: Plnielanu.sk
Odporúčame