Jeseň a zima plná koncertov: Čaká vás hudobná romantika aj zábava s priateľmi

Richard Müller

SITA/Viktor Zamborský

Vyraziť si do spoločnosti neznamená ísť len do divadla či do kina. Čo takto parádny koncert obľúbeného speváka alebo skupiny?

Festivalové leto máme síce už za sebou, no mnohé hviezdy populárnej hudby v najbližších mesiacoch chystajú exkluzívne koncerty, niektoré dokonca celé turné. A to je príležitosť zažiť so svojou polovičkou trocha romantiky alebo sa príjemne odviazať s priateľmi. Lístky môžu byť navyše pekným darčekom a milým prekvapením. Ktoré podujatie vám prinesie nezabudnuteľné zážitky?

HEX

Tisícky vystúpení, desiatky úspešných hitov, skvelé albumy a významné hudobné ceny. To je jedna z najúspešnejších slovenských kapiel, ktorá si pripomína 30. výročie pôsobenia na hudobnej scéne. Keď „Hexáci“ plánovali oslavu jubilea troma špeciálnymi koncertmi s názvom Keď sme s vami tour, netušili, že to už bude bez ich úžasného speváka Petra „Ďuďa“ Dudáka. Ten len pred pár dňami podľahol boju so zákernou rakovinou. O to silnejší a emotívnejší náboj budú narodeninové koncerty skupiny Hex mať. Známe skladby si spolu s kapelou budete môcť zaspievať 22. novembra v Bratislave, 26. 11. v Žiline a 27. 11. v Košiciach.

ADAM ĎURICA A HOSTIA

Aj keď sa môže zdať, že fanúšikovskú základňu Adama Ďuricu tvoria tínedžerky, nie je to celkom tak. Jeho Mandolína už očarila nejednu zrelú ženu a Neľutujem si určite pohmkávajú aj zamilovaní chlapi. V každom prípade, niekdajšia hviezda súťaže SuperStar svoje jarné turné vypredala a preto sa rozhodla pridať koncerty v ďalších siedmich mestách. Svoju šnúru Adam začína 24. októbra v Brne, pokračovať bude v Senici, Žiari nad Hronom, Košiciach, Poprade, Rožňave, Vranove nad Topľou a Bratislave. Aj tentoraz pôjde o akustické koncerty. Všetky skladby tak dostanú celkom novú podobu a vy si ich budete môcť užiť tak, ako ste ich doteraz nepočuli. Lístky si môžete kúpiť cez Predpredaj.sk.

ŠANSÓNY A INÉ PIESNE V PODANÍ R. MÜLLERA

Spomínali sme síce populárnu hudbu, no na svoje si počas jesene prídu aj milovníci klasickejších tónov. Tie zaznejú v podaní Richarda Müllera a jeho hostí – Michaela Kocába a Ondřeja Soukupa. Trojica sa rozhodla precestovať celé Slovensko a Česko, ich program bude pozostávať zo šansónových piesní z autorskej dielne Kapka/Horáček. Zaznejú menej hrávané piesne z diskografie R. Müllera aj overené hity v skvelých aranžmánoch sprievodnej skupiny. Turné začína 23. septembra v Liptovskom Mikuláši a končí 8. decembra v Košiciach.

HABERA & TEAM TOUR

Ak milujete Paľa Haberu, nie je čo riešiť. Spevák je na turné už od júna a pred sebou má ešte dva koncerty na Zimnom štadióne O. Nepelu v Bratislave. Pôvodne mal byť koncert len jeden, no pre veľký záujem Paľo s kapelou Team pridal ďalší. Vychutnajte si šou plnú energie, skvelého zvuku, svetiel a hlavne nezabudnuteľných hitov. Vystúpenia sa konajú 9. a 10. novembra, lístky kúpite tu.

TOMÁŠ KLUS

Po úspešnom jarnom turné k albumu Spolu sa český spevák Tomáš Klus opäť vracia na Slovensko. Tentoraz prináša spoločný koncert s Cílovou skupinou a Janáčkovou filharmóniou, s ktorou pripravuje album Klusymfony. Koncert bude výnimočným a neopakovateľným zážitkom, pretože fanúšikovia uvidia svoj idol v takejto pozícii vôbec po prvýkrát. Ak k nim patríte aj vy, poznačte si, že podujatie sa uskutoční v bratislavskej AXA Aréne NTC v nedeľu 1. decembra. Navštívte Predpredaj.sk a zakúpte si svoje lístky v predstihu.

CIGÁNSKI DIABLI

Úžasnú predvianočnú atmosféru sľubujú na svojich zimných koncertoch Cigánski Diabli. Len pred pár dňami pokrstil orchester na Bratislavskom hrade svoj nový album Kone. Vianočné turné bude pokračovaním tohto slávnostného momentu. Prvé vystúpenie Cigánski Diabli odohrajú 19. novembra v Leviciach, nasledovať bude Senec, Piešťany, Nitra, Martin, Zvolen, a 20. 12. turné ukončí koncert v Hlohovci.

MARC RIBOT (USA)

Jeho sólové vystúpenia sú nepredvídateľné, často založené na čistej improvizácii. Presvedčiť sa o tom budete môcť na komornom koncerte z cyklu Hudba v kruhu, ktorý sa už 20. septembra uskutoční v prostredí bývalej smaltovne v lučeneckej Tančiarni. Marc Ribot je považovaný za jedného z najoriginálnejších hudobníkov súčasnosti. Gitarista Tom Waits a spoluhráč John Zorn sa nevmestia do žiadnej škatuľky – hrajú totiž takmer všetko, od koncertnej filmovej hudby, cez punk a hudbu Johna Cagea, až po latinskoamerické skladby.

RADÚZA

Kto má rád skladby s maximálnym dôrazom na text, ten si určite nenechá ujsť koncert známej pesničkárky. 20. novembra v Ateliéri Babylon v Bratislave predstaví Radúza so svojou kapelou prierez celou svojou doterajšou tvorbou. Zaznejú piesne nielen z jej zatiaľ posledného albumu Muž s bílým psem, ale aj pesničky z prvých albumov. My už len dodávame, že každé jej vystúpenie je unikátne a nezabudnuteľné. Lístky nájdete na Predpredaj.sk.

Zdroj: plnielanu.sk, SITA/Viktor Zamborský
Odporúčame