Je čas na niečo dobré: Tieto teplé jesenné nápoje by ste mali určite vyskúšať, chuťové poháriky vám poďakujú!

Urobte si vzácnu chvíľku pre seba, a doprajte si nejakú tekutú teplú dobrotu, ktorou nepohrdnete nielen na jeseň, ale ani počas celej zimy (Zdroj: Freepik/freepik)

Poznáte ten pocit, keď sa vrátite po náročnom dni domov celí premrznutí, a hľadáte spôsob, ako sa rýchlo zahriať? Kým sa vám rozohrejú radiátory alebo pokiaľ pripravíte teplé jedlo, zahrejte sa nejakým dobrým nápojom. Urobte si vzácnu chvíľku pre seba, a doprajte si nejakú tekutú teplú dobrotu, ktorou nepohrdnete nielen na jeseň, ale ani počas celej zimy!

Obľúbené bylinky alebo ovocie

Čaj je najrýchlejším riešením, ktoré máte pripravené za pár minút. Je len na vás, či preferujete porciované alebo sypané čaje z obchodu, alebo si počas teplého obdobia nazbierate a nasušíte vlastné. Z hľadiska chuti a účinku sa prikláňame k tej vlastnoručnej alternatíve!

Dobrým čajom nepohrdnú určite ani členovia vašej rodiny, preto si z pitia čaju môžete urobiť milý rituál, ktorý budete praktizovať každý deň počas chladného obdobia…

Fancy dobrota

Ak radi siahnete po káve, ktorá je pomaly dezertom, určite skúste túto dobrotu. Legendárne tekvicové (alebo pumpkin spice) latté, ktoré je typickou jesennou pochúťkou, vás určite očarí. Pochutí si na ňom každý – ako milovník kávy, tak aj zástanca netradičných chutí.

Pripraviť si ho zvládnete aj v domácom prostredí, a potrebujete k tomu len pár ingrediencií – tekvicové pyré a špeciálny pumpkin spice korenie, prípadne sirup, mlieko, shot kávy, prípadne ľubovoľné sladidlo.  Nezabudnite ani na porciu šľahačky na záver, ktorá tomu dodá tomu ten správny šmrnc.

Horúca čokoláda

Jeden z našich najobľúbenejších nápojov počas zimy! Na prípravu vám postačí len kvalitná čokoláda a šľahačková smotana. Zohrejte ich v hrnčeku v pomere 1:1, a máte dobrotu pre malých aj veľkých. Skvelo sa hodí aj na víkendové a sviatočné dni, kedy si ju môžete vychutnať s celou rodinou pri dobrom filme.

Horúci shake

Ak hľadáte zdravšiu alternatívu ku klasickej horúcej čokoláde (na ktorej nie je nič zlé, a určite si ju pokojne občas doprajte), máme riešenie! Keďže ide o zdravšiu alternatívu milkshake v teplej verzii, základom pre nápoj je mlieko. Pridajte do neho banán, lyžicu vločiek, kakaa alebo obľúbenej orieškovej nátierky, a premixujte. Zmes potom už len zahrejte, a vychutnávajte!

Pre dni pracovného pokoja

Chcete sa zahriať počas voľného dňa? Môžete trochu pritvrdiť! Skvelým a chutným spôsobom je varené vínko, punč alebo grog či čaj s rumom. Či si ho pripravíte doma, alebo sa naň vyberiete do mesta na vianočné trhy, necháme na vás. V dobrej spoločnosti chutí lepšie, preto pozvite priateľov alebo susedov, nech sa k vám pridajú!

 

Aké sú top kúpele na Slovensku? Porovnali sme ich za vás v tomto článku
 

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame