Romantický výlet pre dvoch? Tieto krásy Slovenska vás prenesú do rozprávky

Smolenický zámok

Smolenický zámok (Zdroj: GettyImages)

Čas strávený s milovaným človekom má pre mnohých z nás väčšiu hodnotu ako drahé dary. Ak si chcete užiť pekný výlet vo dvojici a navštíviť romantické a malebné kúty nášho Slovenska, pozývame vás objaviť miesta, ktoré sa postarajú o nezabudnuteľný zážitok. Kam sa vyberiete?

Banská Štiavnica 

O Banskej Štiavnici sa hovorí, že buď ju milujete, alebo ste ju zatiaľ ešte ani raz nevideli. Krásne mesto s preslávenou baníckou históriou láka svojimi romantickými uličkami, krásnou barokovou Kalváriou a množstvom atraktívnych miest, ktoré sú ako stvorené pre bozky zaľúbených. Navštívte Banku lásky – výnimočný projekt, ktorého cieľom je zachrániť Dom Maríny a môže uchovať 100 000 vyznaní lásky. 


Mohlo by vás zaujať: Dovolenku ešte stihnete: Ktoré miesta na Slovensku sa oplatí navštíviť?


Kremnica 

Leží približne 3 kilometre od geografického stredu Európy a doslova dýcha históriou. Vyberte sa na Štefánikove námestie, ktoré patrí k najväčším turistickým lákadlám. Nájdete tu krásne meštianske domy aj preslávenú Mincovňu, ktorá bola založená už v roku 1328 a aj v súčasnosti sa hrdí certifikátom na razbu euromincí. Na vyvýšenine nad námestím stojí mestský hrad, ktorého súčasťou je Kostol svätej Kataríny. Veža tohto kostola je prístupná a ponúka nádherné výhľady.

Modra 

Pôsobisko Ľudovíta Štúra je známe najmä pre kvalitné víno a jedinečnú modranskú keramiku. Staré vinohradnícke mesto sála tou pravou atmosférou, ktoré vám privodí pokoj aj dobrú náladu. Ste dušou aj srdcom turisti? Potom batoh na chrbát, ruka v ruke sa vyberte z centra mesta smerom na Veľkú Homolu. Za približne 2,5 hodiny chôdze sa dostanete k rozhľadni, ktorá vám poskytné úchvatné výhľady na Malé Karpaty, Tríbeč, Považský Inovec, ale aj rakúske Alpy. 

Kežmarok 

V malebnom prostredí Spiša s krásnymi výhľadmi na Tatry leží mestečko Kežmarok, ktoré sa preslávilo najmä cechmi a rozvojom remesiel. Čo tu vidieť? Historická časť mesta je zaujímavá tým, že rástla mnoho storočí, preto sa tu prelína najmenej 5 typov európskej architektúry – od románskej, až po klasicistickú. Odporúčame navštíviť Drevený evanjelický artikulárny kostol, Nový evanjelický kostol aj Kežmarský hrad. 


Mohlo by vás zaujať: Dovolenka na Slovensku môže byť super: Pozrite si naše tipy


Bojnice 

V okolí Bojníc je síce prevažnú časť roka rušno, vždy sa dajú nájsť tiché zákutia na príjemnú prechádzku vo dvojici. Krásny Bojnický zámok, vyhliadková veža a samozrejme aj známa zoologická záhrada sú hlavnými lákadlami tohto široko-ďaleko známeho mesta. Ak sa k tomu pridajú aj Bojnické kúpele a kúpeľný park, máte o príjemný program postarané na celý víkend. A možno aj dlhšie… 

Bardejov 

Dokonalé námestie, ktoré očarí aj zcestovaných ľudí a ukáže im, že aj na Slovensku máme krásne! Mesto Bardejov má priestranné námestie dláždené kameňom, preto ihličkové opätky radšej nechajte doma. Zablúďte na Promenádny park, prejdite uličkou Na hradbách a cestou sa pokochajte pohľadom na tri bašty. 


Mohlo by vás zaujať: Tip na víkendový výlet: 5 slovenských múzeí, ktoré sa skutočne oplatí vidieť


Levoča 

Hoci ste možno v Levoči ešte neboli, isto tušíte, kam budú viesť vaše prvé kroky. Toto mesto je do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO zaradené od roku 2009. Má výnimočnú architektúru a viacero pamiatok vo vás zanechá hlbšiu stopu. Isto nevynechajte Baziliku sv. Jakuba s unikátnym dreveným oltárom od Majstra Pavla, budovu Radnice, Turzov dom či evanjelický kostol. 

Spišská Nová Ves 

Videli ste už jedno z najkrajších námestí na Slovensku? To v Spišskej Novej Vsi má šošovkovitý tvar a je najdlhším námestím v Európe. Nepremeškajte romantickú secesnú budovu Reduty, ani budovu Radnice uprostred námestia. Nájdete tu aj najmladšiu zoologickú záhradu a ak chcete navštíviť Slovenský Raj, budete ho mať z tohto mesta na skok. Napríklad aj na impozantný Tomášovský výhľad. 


Mohlo by vás zaujať: Vyberte si váš vlastný 8. div sveta: Tieto miesta očaria aj vás!


Trnava 

Naše kráľovské slovenské mesto. Slovenský Rím. Mestské centrum Trnavy patrí medzi najkrajšie a najzachovalejšie, aké v našej krajine máme. Na dominantnú 57-metrovú mestskú vežu si najlepší výhľad vychutnáte z útulnej kaviarne priamo oproti nej. Nechajte sa očariť širokou promenádou, kde je stále živo a nechýbajú jej aleje plné zelene. Jedna voľná lavička tu čaká aj na vás! 

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame