Knižný tip: Koréjské halušky – príjemné oddychové čítanie, pri ktorom sa schuti zasmejete

kniha Snehová vločka

Autorkou knihy je Louise Nealonová (Zdroj: Freepik/freepik)

Kniha Kórejské halušky je voľné pokračovanie titulu Mačací kožuch a ťava pri Čínskom múre. Dominika si opäť zbalila kufre a vybrala sa ešte o čosi viac východnejšie. Navyše, tentoraz už nie sama, ale spoločne s celou rodinou. Autorkine kroky totiž smerovali (po Taiwane a Číne) do preplnenej Kórey; do krajiny, ktorá musí byť vo všetkom o krok vpred a v ktorej nič nemôže byť len také obyčajné.

V poradí už druhá kniha veselých poviedok z Ďalekého východu tak ponúka poriadnu porciu halušiek na kórejský spôsob, naservírovaných s ľahkosťou a vtipom Dominike vlastným. Na pretras sa dostali nielen upírske jelene, rámen, domáci miláčik kimči a jedlo všeobecne, ale takisto škôlkarsky život, poklony alebo bublinková fólia, ktorá sa v obchodoch rozchytá tak rýchlo ako u nás teplé rožky, a tiež ležérna móda à la páperová vetrovka s gumenými šľapkami naboso – pretože v tejto krajine sa kreativite žiadne medze nekladú!

Skrátka, môžete sa tešiť na ďalšiu zbierku zážitkov, príhod a dojmov zo života na druhej strane zemegule, prekypujúcu podivuhodnosťami a kultúrnymi odlišnosťami, ktoré vás pobavia i udivia, no medziiným sa dozviete aj jednu životne dôležitú vec: základom prežitia kórejskej zimy je držať sa pri zemi.

Dominika Sakmárová – Kórejské halušky
Vydavateľstvo: inspira publishing
Rok vydania: 2022
Žáner: Životopisný
Odporúčaná cena: 12,84 eur

Kúpte si túto knihu na Martinus.sk.

kniha Kórejské halušky
Kniha Kórejské halušky je príjemným oddychovým čítaním (Zdroj: Martinus)


Zdroj: plnielanu.sk, martinus.sk
Odporúčame