Knižný tip: Rozprávke O princeznej Eleanore je pre odvážne deti – poteší tie vaše?

Kniha O princeznej Eleanore je pre mladé odvážne dievčatá (Zdroj: Freepik/teksomolika)

Vo vydavateľstve Albatros práve vychádza krásna pôvodná rozprávka O princeznej Eleanore z pera Petra Nagya. „Táto kniha je pre mňa vyjadrením toho, aký svet chcem pre svoju dcéru. Svet, kde aj dievčatá môžu byť hlavnými hrdinkami,“ hovorí Peter o príbehoch, ktoré napísal pre svoju dcérku Margarétku.

Inšpirácia z Malých Karpát

Kniha, v ktorej malá Eleanora hľadá svoju stratenú mamičku, je plná dobrodružstiev, kúziel, zaklínadiel, víl, ježibáb, čarodejníkov a iných rozprávkových bytostí. Všetko sa to začalo ako rozprávka na dobrú noc, ktorú Peter vlani na jar počas lockdownu rozprával Margarétke pred spaním.

„Postavu Eleanory však vymyslela moja žena, keď sme tento príbeh spolu tvorili počas rozhovorov pri prechode Malých Karpát. Zhruba mesiac na to si postavu Eleanory aj zahrala, keď  som pre ňu zorganizoval LARP (Live Action Role Played – pozn.), na konci ktorého som ju požiadal o ruku. Pomohlo mi osem kamarátov, dve strany scenáru, vyše tridsať rekvizít, vrátane všetkých kostýmov, a jeden snubný prsteň,“ usmieva sa Peter pri tejto spomienke.

Úprimne však dodáva, že inšpiráciu hľadá v počítačových hrách! „Najmä  Heroes of Might and Magic alebo World of Warcraft. Samozrejme, nesmiem zabudnúť ani na stolovú hru Dungeons and Dragons a v neposlednom rade na desiatky kníh zo žánru fantasy.“

Autor získal aj Cenu Dominika Tatarku

A ako na Eleanoru zareagovala samotná Margarétka? „Žila jej príbehmi niekoľko mesiacov, ale úprimne, potom aj ona prepadla Labkovej patrole. No z príbehov a knižky sa stále veľmi teší,“ hovorí držiteľ Novinárskej ceny za inovatívnu žurnalistiku.

Jeho kniha My sme tí, na ktorých sme čakali bola ocenená Cenou Dominika Tatarku. Neoddeliteľnou súčasťou knihy sú ilustrácie Edity Hajdu, ktorá už ilustrovala množstvo detských kníh pre slovenské aj zahraničné vydavateľstvá.

Knihu O princeznej Eleanore si môžete kúpiť TU.

kniha O princeznej Eleanore
Kniha O princeznej Eleanore je pre mladé odvážne dievčatá (Zdroj: Albatrosmedia)


Zdroj: Tlačová správa
Odporúčame