Knižný tip: Nazrite do životov mladej matky z periférie a bohatej ženy, ktorá nemôže mať deti – ako sa ich osudy pretnú?

žena číta knihu

Relax pri dobre knihe vždy padne vhod (Zdroj: GettyImages)

Adele žije na periférii Bologne a má len osemnásť rokov, keď sa v jedno skoré ráno vyberie sama na zastávku autobusu, s prasknutou plodovou vodou a kontrakciami, aby sa dostala do pôrodnice. Dcéru chce dať na adopciu, lebo jej bývalý frajer Manu ju opustil a navyše sa ako drogový díler dostal do väzenia a ona chce pre svoje dieťa čosi lepšie než život na sídlisku Labriola, kde sa všetci rodia ako „Bolo-luza“.

Tridsiatnici Dora a Fabio naopak patria do lepšej spoločnosti, majú krásny priestranný byt v historickom centre Bologne, ale po rokoch neúspešných pokusov o umelé oplodnenie sa ich manželstvo pre Dorinu posadnutosť dieťaťom rúca.

No je tu ešte aj Zeno: Adelin tajomný sused, ktorý ju každý večer pozoruje zo svojho balkóna, a zároveň Dorin študent. Zeno vníma všetky jemné, neviditeľné hranice, ktoré oddeľujú mesto protagonistov od mesta vydedencov. A všetkých spája jedna a tá istá túžba – nájsť miesto, odkiaľ by sa im život mohol zdať aspoň na chvíľu dokonalý.

Odkiaľ je život dokonalý – Silvia Avallone
Vydavateľ: Inaque
Počet strán: 336
Rok vydania: 2020
Žáner: Beletria
Odporúčaná cena: 13,64 eur

Kúpte si túto knihu na Martinus.sk!

Kniha Odkiaľ je život dokonalý
Kniha Odkiaľ je život dokonalý vám predstaví mladú študentku a matku, ktorá sa svojho dieťaťa vzdala (Zdroj: Martinus)

Chcete čítať viac takýchto článkov? Sledujte nás aj na Facebooku!

Zdroj: Martinus
Odporúčame