Knižný tip: Biografia odvážnej vojnovej novinárky, manželky Ernesta Hemingwaya

detailný záber na listovanie knihy

Kniha Päť výletov do pekla prináša autentickú biografiu (Zdroj: Freepik/goffkein)

Americká spisovateľka, legendárna vojnová reportérka, vášnivá a nespútaná cestovateľka, ktorá sa nebála lietajúcich granátov, milovala nedotknuté pláže a dobrú whisky. Kniha Päť výletov do pekla vám prinesie zážitok v podobe biografie odvážnej Marthy Gellhorn.

Martha Gellhorn (1908 – 1998) počas svojej novinárskej kariéry nechýbala pri žiadnom veľkom konflikte 20. storočia. Písala o španielskej občianskej vojne, vylodení v Normandii, ako prvá informovala o oslobodení koncentračného tábora Dachau. Nevynechala ani Vietnam, vojny na Blízkom východe či konflikty v Strednej Amerike.

V spomienkach sa vracia k najlepším zo svojich najhorších ciest, ktoré aj po rokoch zaujmú vykreslením situácií, miest či charakterov. S ironickým nadhľadom a svojským zmyslom pre spravodlivosť nás pozýva do Moskvy medzi sovietskych disidentov, nedávno dekolonizovanej Afriky, vojnového Karibiku, ale aj na návštevu Čankajšekovej Číny.

Či už cestovala sama, alebo ju sprevádzal jej manžel Ernest Hemingway (v knihe ako N. S. – neochotný spoločník), bola mimoriadne otvorenou a výstižnou pozorovateľkou, a hoci ľudí považovala za najškodlivejší druh na planéte, vždy pevne stála na strane slabších a utláčaných.

Knihu Päť výletov do pekla si môžete kúpiť tu.

obálka knihy Päť výletov do pekla
Kniha Päť výletov do pekla prináša autentickú biografiu (Zdroj: Martinus)


Zdroj: Martinus
Odporúčame