Upratané šibnutím čarovného prútika? Máme návod, ako bude váš domov žiariť!

Knihy o upratovaní

Uľahčite si upratovanie vďaka našej e-knihe (Zdroj: GettyImages)

Každá domácnosť má zaužívané svoje vlastné postupy a rituály. Nie je však najvyšší čas vystúpiť z komfortnej zóny a priniesť do nej niečo nové?

Na trhu sa nachádza množstvo kníh, ktoré sa venujú organizácii domácnosti, upratovaniu ale aj tomu, ako žiť bez odpadu či vytvoriť doma tú správnu atmosféru. Vybrali sme pre vás sedem zaujímavých knižných titulov. Veríme, že si vás nejeden získa a pribudne vo vašej knižnici.

Kúzelné upratovanie

Počuli ste už o mene Marie Kondo? Táto Japonka sa stala úspešnou vďaka svojskému prístupu k poriadku v domácnosti. Nech sa totiž snažíme akokoľvek, mať vždy dokonalo zorganizovanú a upratanú domácnosť nie je jednoduché. Garantujeme vám, že nič lepšie na trhu v organizácii domácnosti ako kniha Kúzelné upratovanie od legendárnej Marie Kondo momentálne nie je.

(Zdroj: Martinus.sk)

499 tipov pre domácnosť

Koľko vylepšení môžeme získať pre našu domácnosť? Táto kniha ich ponúka až 499! Overené rady sa netýkajú iba domácnosti ako takej. Zahŕňajú aj tipy na starostlivosť o nábytok, šperky či nakupovanie. Zaujme i cenou, ktorá je necelých sedem eur.

(Zdroj: Martinus.sk)

Domácnosť bez odpadu

Všimli ste si aj vy, koľko odpadu vyprodukujeme za pár dní? O tom plastovom nehovoriac. Autorka Bea Johnsonová sa naučila tvoriť menej odpadu. O túto informáciu sa chce podeliť aj s čitateľmi. Nielen, že budete produkovať značne menej odpadu, ale vďaka nej sa dozviete aj to, ako si ľahko vyrobiť domácu horčicu alebo ako zabaliť deťom desiatu do školy.

(Zdroj: Martinus.sk)

Hygge domov

O hygge ste už určite počuli. Ide o pocit pohyby, bezpečia a útulnosti. To by malo byť základom každej domácnosti. Kniha od autora bestselleru HYGGE – Prostě šťastný způsob života, je oddychové čítanie, ktorým si spríjemnite napríklad popíjanie svojej obľúbenej kávy alebo čaju. Doplnená je množstvom farbených a pútavých obrázkov.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Máte doma hrnčeky zájdené od kávy alebo čaju? Vďaka týmto jednoduchým trikom budú opäť ako nové!
(Zdroj: Martinus.sk)

Organizovaná domácnosť

Možno ste si oblečenie doteraz ukladali zle. Kniha od Silvia Škultétyovej vám ukáže, ako si správne a efektívne zorganizovať veci u vás doma podľa jej osobných skúseností. V knihe je podrobný fotopostup, takže to zvládnete ľavou-zadnou. Mínusom tejto knihy môže byť jej vysoká obstarávacia cena. Táto kniha stojí až 27,90 €.

(Zdroj: Martinus.sk)

1001 malých zázrakov pre domácnosť

Zrejme každá žena vie, koľko námahy dá udržiavať domácnosť čistú a mať v nej príjemnú atmosféru. Nejde pritom iba o fyzicky vynaložené úsilie. Zahŕňa to aj vynaložené financie na čistiace prostriedky či energiu. Dobre hodnotená kniha od autorky Fleur Barrington ponúka až 1001 nápadov a myšlienok na to, ako celý chod domácnosti zvládnuť lepšie. Váš príbytok bude ako zo škatuľky. Poteší vás zrejme aj jej cena, ktorá je skvelých 8,50 €.

(Zdroj: Martinus.sk)

Švédske umenie smrteľne vážneho upratovania

Chcete vedieť ako zbaviť seba a svoju rodinu života plného neporiadku? Odpoveď vám na 120 stranách ponúka Margareta Magnusson. Starším aj mladším ročníkom ponúkne pohľad na to, ako sa zbaviť množstva (zbytočných) vecí, ktoré si počas života nahromadíme doma. Premeňte aj vy svoj zaprataný domov na minimalistický. Uvidíte, že sa vám v ňom bude oveľa ľahšie žiť.

(Zdroj: Martinus.sk)

Sledujte nás aj na Instagrame

Odporúčame