Šokujúce príbehy, ktoré sa naozaj stali: Z týchto vám stuhne krv v žilách!

Čítanie knihy

Čítanie kníh je ideálnou letnou aktivitou (Zdroj: GettyImages)

Pri knihách je obdivuhodné, kam až siaha predstavivosť ich autorov. Potom sú tu však aj také knižné diela, ktoré sú napísané na základe skutočných udalostí. V dnešnom článku vám prinášame niekoľko tipov na knihy, pri ktorých sa vám až nebude chcieť veriť, že sa niečo takéto v skutočnosti odohralo. Opak je však pravdou.

55 pravdivých príbehov

Aj Slovensko má mnoho neuveriteľných príbehov, ktoré sa stali obyčajným ľuďom. Redakcia plnielanu.sk zozbierala tie najzaujímavejšie príbehy, ktoré vás niekedy pobavia, iné zarmútia. 55 pravdivých príbehov prečítate na posedenie a nebudete chcieť pustiť z ruky.

Pravdivé príbehy kniha
(Zdroj: Martinus)

Piper Kerman: Oranžová je nová čierna

Autorka a zároveň hlavná postava príbehu vás prevedie neuveriteľným osobným príbehom. Z úspešnej ženy, ktorá má kariéru aj milujúcu rodinu sa razom stane trestankyňa. Aké je žiť vo väznici a prečo sa tam vôbec ocitla? Odpoveď nájdete v diele Oranžová je nová čierna. Tento príbeh zároveň slúžil scenáristom aj na nakrútenie rovnomenného seriálu, ktorý si môžete pozrieť napríklad na Netflixe.

Oranžová je nová čierna
(Zdroj: Martinus)

Isabel Allende: Paula

Žiadny rodič si nechce prejsť tým, čo zažila jedna z najvýraznejších spisovateliek posledných rokov. Knižné dielo je akousi autobiografiou samotnej autorky. Príbeh začal tak, že sa Isabel rozhodla napísať svojej vážne chorej dcérke list. Nakoniec je však z toho plnohodnotná kniha, z ktorej možno cítiť veľkú bolesť, obetu ale aj lásku matky jej chorému dieťaťu.

Paula
(Zdroj: Databazeknih.cz)

Denník Anny Frankovej

Je iba málo diel, ktoré dokážu vzbudiť toľko emócií ako Denník Anny Frankovej. K titulu sa viaže skvelý a mimoriadne výstižný podtitul: Jediný denník, ktorý by si mal prečítať každý. Kniha je zložená zo skutočných udalostí a emócií, ktoré musí prežívať iba trinásťročné dievčatko počas druhej svetovej vojny. Anna sa dva roky ukrýva v jednej z budov v Amsterdame a však tesne pred koncom vojny bol jej úkryt odhalený a bola odvedená do koncentračného tábora, kde ju čakala istá smrť. Jediné, čo po nej ostalo je iba denník, pri čítaní ktorého sa vám budú tlačiť slzy do očí.

Denník Anny Frankovej
(Zdroj: Martinus)

Jordi Sierra i Fabra: Holky jako nitky

Dievčatá, ktoré sú ako špagátiky. Autor v knihe dôverne líči udalosti zo sveta modelingu. Príbeh sa sústreďuje na život modeliek a na to, aký neuveriteľný tlak je na ne vyvíjaný. Stretávajú sa s obťažovaním, chorobami aj drogami. Neraz to končí fatálne.

Holky jako nitky
(Zdroj: Martinus)


Zdroj: actualidadliteratura.com, plnielanu.sk
Odporúčame