Knižné tipy, ktoré by ste si nemali nechať ujsť: Spríjemnia vám letné dni

Knižné tipy august

Ktoré knihy sa oplatí zobrať si na augustovú dovolenku? (Zdroj: GettyImages)

Ak by si niekto myslel, že knihy sú vplyvom nárastu digitálnej éry na ústupe, veľmi by sa mýlil. Čítenie stále patrí k jednému z najobľúbenejších koníčkov. V závislosti od žánru dokážeme pri nich relaxovať aj sa naučiť niečo nové. Ktoré knihy by ste si nemali nechať ujsť počas najbližších dní?

Prečo mi to nikto nepovedal?

Túto otázku si kladieme mnohokrát. Možno, keby nám niekto povedal čo a ako raz bude, rozhodli by sme sa inak. Alebo? Ak zažívate ťažké životné obdobie, prečítajte si knihu, za ktorou stojí klinická psychologička Julie Smith. Aktuálne patrí k bestsellerom a dielo je dostupné aj v elektronickej podobe.

(Zdroj: martinus.sk)

Nočný dom

Ak máte radi knihy s hororovým nádychom, do pozornosti dávame aj novinku Nočný dom. Napísal ju obľúbený autor Jo Nesbo. Kniha s 256 stranami by vám mala zabrať približne 5 hodín čítania a je tak skvelou voľbou aj na dovolenku.

(Zdroj: Martinus.sk)

Francúzska lekcia

Láska a vášeň z tejto knihy priam sršia. Táto ženská oddychovka žne mimoriadne pozitívne hodnotia aj od čitateľov. Dej sa zameriava na vzťah Josie, ktorá dala výpoveď v práci a impulzívne sa rozhodla venovať niečomu úplne inému na čarovnej Francúzskej riviére. Jej nový šéf ju však mimoriadne priťahuje.

(Zdroj: Martinus.sk)

Deväťdesiate roky

Pamätáte si na 90. roky? Udialo sa toho mnoho doma i vo svete. Autor Chuck Klosterman sa vo svojej knihe zameral práve na koniec tejto zvláštnej éry. Ak máte radi nostalgiu a zároveň sa zaujímate o nedávnu minulosť, táto kniha bude pre vás tým pravým orechovým.

(Zdroj: martinus.sk)

Reminiscencie

Dominik Dán boduje s ďalšou detektívkou. Tá najnovšia sa zameriava na prípad starý desiatky rokov. Polícia bude musieť vyriešiť vraždu piatich emigrantov, ktorá sa odohrala na ostnatých drôtoch v blízkosti Petržalky v roku 1952.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Chystáte sa dovolenkovať na Slovensku? Letná sezóna už atakuje rekordy! Prilákať chce aj zahraničných turistov
(Zdroj: martinus.sk)

Dobrá správa o úzkosti

Ľudstvo sa ešte nikdy nemalo tak dobre ako teraz. Napriek tomu sa mnohí cítia zle. Úzkosť a depresie patria k čoraz častejšie sa vyskytujúcim zdravotným ťažkostiam. Ako sa dá s týmito pocitmi popasovať? Odpoveď nájdete v knihe Dobrá správa o úzkosti, ktorú napísal Anders Hansen.

(Zdroj: Martinus.sk)

Skrinka času

Osem ľudí si pred svojimi vchodovými dverami nájde skrinku. Odkiaľ sa vzala? A je možné, že skrýva táto tajuplná skrinka odpoveď na to, koľko ešte budú žiť? Dielo zo žánru sci-fi a fantasy patrí k najpredávanejším knihám posledných dní. Nájdete v ňom množstvo zaujímavých a silných myšlienok.

(Zdroj: martinus.sk)

Sledujte nás aj na Instagrame

Odporúčame