Vychutnajte si rýdzo slovenskú biografickú ságu: Románom chcela autorka zasvätiť verejnosť do etnológie tohto miesta

Autorka rozpovedá rodinný príbeh naprieč generáciami (Zdroj: Freepik/freepik)

Každá rodina má svoju históriu. Pátrať po etnologických informáciách môže byť zaujímavým hobby pri ktorom sa často dozviete mnoho nepredpokladaných informácii. Známa slovenská etnologička Júlia Marcinová sa vybrala po stopách svojich koreňov a nazbierané fakty sa rozhodla pretaviť do knihy s názvom Kde si sa vydala, tam si mlieko pýtaj.

Biografické momenty

Autorka Júlia Marcinová do románu Kde si sa vydala, tam si mlieko pýtaj, vložila naozaj kúsok seba. Príbeh je motivovaný históriou jej rodiny. Ako etnologička mala pre napísanie takejto publikácie celkom dobrý základ. Čitateľom rozpovedá príbeh reálnych ľudí, ktorí prežili strasti života v ťažkej dobe. Niektorí dokonca v dedinke žijú dodnes!

Realita bez ozdoby

Na 344 stranách svojho biografického románu odkrýva autorka historické pozadie svojho rodu. Na základe skutočných udalostí čitateľom prináša príbeh z prelomu 19. a 20. storočia, ktorý chytí každého za srdce. Dej je situovaný do malebnej dedinky Poluvsie, ktorá v súčasnosti spadá pod Rajecké Teplice. Príroda v srdci slovenských hôr dodáva príbehu zaujímavú príchuť.

Autorka rozpovedá rodinný príbeh naprieč generáciami do takej miery, ako sa dané udalosti odohrali. Nepoužíva žiadne prikrášlenia ani cenzúru – vyobrazuje drsný dedinský život, s ktorým sa musel obyčajný človek popasovať. Prostredníctvom hlavných hrdinov prezentuje vľúdnosť ľudí daného obdobia a čitateľom ponúka ich silný príbeh, ktorý chytí za srdce. Dej sprevádza odpustenie ale aj pokora a odvážne momenty.

(Zdroj: Artforum.sk)

Ak vás kniha zaujala, kúpite ju TU!

Z recenzii čitateľov vyberáme

„Tak toto bola jedna z tých krásnych a cenných kníh, ktorá rozpráva príbeh z minulosti… Chudoba, vojna, láska, rodina….všetko toto opisuje do detailov. Ako to niekedy bolo… Človek si po prečítaní váži vymoženosti modernej doby a celkovo svojho života… Táto kniha sa Vám po prečítaní vryje hlboko do srdca a ešte dlhú dobu budete spracovávať jej obsah… Dlho som dumala nad tým, prečo nesie taký tajomný názov…po prečítaní som pochopila… Určite knihu odporúčam, zanechala vo mne silné dojmy, chytila ma za srdce a nútila ma premýšľať…“

(Mariana Harbutová, overený zákazník Martinus.sk)

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Knižný tip: Fenomenálny Michael Schumacher a jeho Cesta na vrchol plná pádov a víťazstiev

Sledujte náš Instagram

Zdroj: plnielanu.sk, martinus.sk
Odporúčame