Knižný tip: Hľadáte inšpiráciu na moderné vianočné pečenie? Cukrárka Lulus odhalila svoje tajomstvo!

Okrem receptov pre dokonalý chuťový zážitok nájdete v knihe aj rôzne tipy a triky, vďaka ktorým zvládne zdobenie dezertov aj úplný začiatočník (Zdroj: Freepik/freepik)

Čas tradičného vianočného pečenia je pomaly v plnom prúde a vy hľadáte inšpiráciu na niečo netradičné? Na internete je kopec receptov, no nie všetky musia výjsť tak, ako sľubujú. Táto debutová kniha plná chutných sladkých maškŕt od mladej cukrárky Lulus je skvelou studnicou nápadov, ktoré nesklamú. Pokojne sa hodí aj ako vianočný darček pre niekoho z vašich blízkych.

Je z čoho vyberať

Mladá cukrárka z Trnavy pripravila túto publikáciu za účelom podeliť sa o svoje sladké tajomstvá. Kniha sľubuje, že naučí piecť každého. Na 180 stranách nájdete 59 dopodrobna rozpísaných receptov, z ktorých si zaručene vyberie každý aspoň jeden.

Ponuka je naozaj pestrá, a hodí sa na všetky príležitosti, nielen na Vianoce. Máte chuť na krásnu a chutnú tortu, moderné mini dezerty alebo alchýmiu všetkých cukrárov – makrónky? To všetko, a ešte omnoho viac, sa môžete podľa knižky šikovne naučiť!

Nielen chutné, ale aj nádherné

Lucia Gažová, ktorá má vlastnú cukrárenskú výrobňu, a je vychýrenou cukrárkou v širokom okolí, si dáva na svojich dezertoch skutočne záležať. Svoje výnimočné recepty svojho času reprezentovala aj na YouTube kanáli, no z dôvodu skvelých ohlasov sa rozhodla ich pretaviť aj do knihy. V súčasnosti už vydala dve publikácie, ktoré majú čo ponúknuť aj skúseným cukrárkam.

Okrem receptov pre dokonalý chuťový zážitok nájdete v knihe aj rôzne tipy a triky, vďaka ktorým zvládne zdobenie dezertov aj úplný začiatočník. Ak túžite po dobrotách na sviatočný stôl, ktoré budú ako z katalógu, pomocou tejto knihy to určite zvládnete aj vy.

(Zdroj: plnielanu.sk/Ivka V.)

Ak vás kniha zaujala, zakúpiť si ju môžete TU!

Z recenzií vyberáme

„Nie som veľmi skúsená pekárka, ani ma pečenie veľmi nebaví. Chcela som sa však naučiť pár zaujímavých koláčikov v prípade návštevy alebo do práce, tak som si kúpila túto knihu. S recenziou som čakala až na dobu, keď odskúšam z knihy minimálne 5 koláčov, a musím povedať, že som veľmi spokojná. Zatiaľ každý koláč sa mi podaril a nehovoriac o výbornej chutio. Koláčiky sú jemné a ľahké. S krémami už viac experimentujem, keďže nie vždy mám chuť na mascarpone. Je pravda, že niektoré recepty sú trošku nejasne napísané, napr. v recepte s levanduľou nie je levanduľa spomenutá 🙂 ale vždy keď mi niečo nebolo jasné, tak som sa spýtala priamo Lulu, a tá mi vždy na všetko odpovedala. Momentálne je to prvá kniha, po ktorej siaham vždy, keď chcem upiecť niečo špeciálnejšie.“ (

Eli Grey, zákazník Martinus.sk)

 

Aké sú top kúpele na Slovensku? Porovnali sme ich za vás v tomto článku
 

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame