Krásne more a bohatá história: Objavte tajuplný Egypt ešte tento rok!

dovolenka

dovolenka.travel

Egypt už desiatky rokov láka turistov z celého sveta hlavne tajuplnou históriou, hlavne pyramídami, ktoré sú i po tisícky rokov zahalené rúškom tajomstva, ktoré odporúčame navštíviť každému návštevníkovi. Veď kto by nechcel vstúpiť do vnútra pyramídy a zistiť načo vlastne slúžili.

Práve pyramídy sa postarali o to, aby bol Egypt stále viac navštevovanou krajinou Afriky. Širokú ponuku zájazdov nielen do Egypta, ale i do iných kútov sveta nájdete na: http://www.dovolenka.travel/

Minulosť faraónov, život kráľovnej Kleopatry a starodávne písmo hieroglyfy je iba časť z toho, čo poznáme z kníh a čo nás na hodinách dejepisu učili, ale viac sa o nich dozviete iba  vtedy, ak vycestujete do Egypta a spoznáte krajinu faraónov na vlastné oči.

Každý z nás by si rád posedel na ťave, ktorá zohráva veľký význam pre túto mystickú zem. Tiež nesmieme zabudnúť na Saharu a na jej rozpálený púštny piesok, ktorý by každý z nás rád doniesol vo vrecúšku domov. Skôr ako sa vydáte na púť po Sahare nezabudnite si obuť kvalitnú obuv, pretože piesok je tu naozaj horúci a môže vám ,,poraniť´´ nohu. Keďže v Egypte sú neustále vysoké teploty a je tu naozaj horúco, nikdy nezabúdajte na pravidelný prísun tekutín, a preto majte fľašu s vodou vždy po ruke v príručnej taške či štýlovej kabelke.

Múmie, egyptskí bohovia a kniha mŕtvych je iba časť z toho, čím nás fascinovali starovekí Egypťania. Ale i legendárna strážkyňa pyramíd v Gíze Sfinga ukrýva mnoho tajomstiev a patrí medzi najnavštevovanejšie a najkrajšie stavby Egypta.

Tiež vám odporúčame navštíviť Káhiru, ktorú turisti veľmi radi navštevujú vďaka pamiatkam, akými sú mešity a múzeá. Nezabudnite navštíviť mestské trhy a bazáre, v ktorých si nájdete a kúpite naozaj všetko, od kvalitných kobercov, cez štýlové oblečenie, kvalitné šperky až po malé suveníry, ktoré si môžete doniesť domov ako darček z Egypta. A to nie je všetko, nájdete tu aj obchody s nevšedným tovarom, medzi ktoré patria sexshopy, ak by sa Vám ponuka zdala málo atraktívna, odporúčame Vám luxusný sexshop na internete z ktorého objednaný tovar dopravia diskrétne k Vám domov.

V Egypte sa nachádza i veľa letovísk, najviac ich je na severe krajiny a pri Červenom mori.

S ubytovaním tu nie sú problémy, každým rokom sa tu stavajú nové hotely, ktorými si chce Egypt prilákať viac turistov.

Egypt Vás neoslovil? Hľadáte dovolenku v Európe, čo tak vybrať sa s rodinou za oddychom do Bulharska na dovolenku.

Zdroj: dovolenka.travel, dovolenka.travel, PR článok
Odporúčame