RECENZIA Kulmofén značky BaByliss: Účes ako z kaderníckeho salónu z pohodlia domova?

Kulmofén BaByliss recenzia

S týmto kulmofénom dosiahnete styling ako od kaderníka (Zdroj: Instagram/BaByliss)

Úprava vlasov dá niekedy poriadne zabrať, najmä, ak sa niekam ponáhľate. Obľúbeným prístrojom, ktorý zachránil už nejednu ženu pred vlasovou katastrofou, je kulmofén. My sme jeden vyskúšali, a to od značky BaByliss. Tu sú naše dojmy.

Profesionálna starostlivosť o vlasy

Značka BaByliss vznikla v 60. rokoch minulého storočia vo Francúzsku a dnes sa zaraďuje medzi špecialistov v starostlivosti o vlasy na európskom trhu. Na svoje si prídu muži aj ženy, značka ponúka široký výber produktov, od sušičov vlasov, kuliem, žehličiek na vlasy, až po zastrihávače vlasov a fúzov.

Vhodný do domácnosti aj kaderníckych salónov

Kulmofén, ktorý sme testovali, patrí do kolekcie z Hydro-Fusion od značky BaByliss. Ide o multifunkčný prístroj, ktorý môžete použiť na vysúšanie, narovnávanie, uhladzovanie a tvarovanie suchých aj polosuchých vlasov. BaByliss Hydro-Fusion 4v1 AS774E zanecháva vlasy ako zo salónu, vyfúka ich pri korienkoch a dodá im objem a tvar, ktorý chcete dosiahnuť.

Nezáleží na tom, aký typ vlasov máte, tento kulmofén je vhodný pre všetky a ocenia ho aj náročnejší zákazníci. Produkty BaByliss užívajú domácnosti aj kadernícke salóny vo viac než 60 krajinách sveta a výnimkou nie je ani tento prístroj.

Základné vlastnosti

Typ kulmy: teplovzdušná kulma

Model: kefa Hydro-Fusion 4v1

Typ napájania: sieťový

Počet nastavení teploty: 2

Funkcia chladenia: áno

Materiál vykurovacej dosky: keramika

Nadstavce: štyri

Sila: 1 000 W

Dĺžka otočnej šnúry: 2,5 m

kulmofén BaByliss
Kulmofén BaByliss zanechá vaše vlasy uhladené a lesklé (Zdroj: BaByliss)

Duálny iónový systém

Kulmofén disponuje technológiou The Advanced Plasma Technology, využívajúcou duálny iónový systém. Vlasy majú prirodzene kladný náboj a ich sušením sa tento náboj, čím sa vytvára statická elektrina. Práve ionizátor, ktorý kladné ióny neutralizuje, redukuje statickú elektrinu, a tak vlasy ostávajú pekne uhladené. Systém kombinuje kladné aj záporné ióny, čím sa eliminuje krepatenie. Ďalšou výhodou je, že štetiny s iónovou technológiou zablokujú viac vlhkosti vo vlasoch, takže vo výsledku sú zdravšie, jemnejšie a lesklejšie.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Viete, ako v domácnosti najviac ušetríte za energie?

Oplatí sa ho za tú cenu kúpiť?

Testovaný kulmofén je skutočne jednoduchý na ovládanie – teplotu prúdenia vzduchu si upravíte posunutím gombíka hore alebo dole. Nie je ani príliš ťažký, čo uľahčuje manipuláciu s ním. Pribalené nadstavce sa dajú vymeniť tiež bez problémov, stačí iba podržať dva gombíky hore a vložiť novú kefu tak, aby dobre zapadla. Nadstavce sú určené na použitie na vlhké vlasy, vďaka čomu sú ideálne na ich úpravu po umytí.

V balení celkovo nájdete 4 rôzne nadstavce:

 • úzky sušiaci koncentrátor,
 • mäkkú uhladzujúcu kefu,
 • kefu na vytvorenie objemu
 • narovnávajúcu kefu
kulmofén BaByliss
Balenie kulmofénu BaByliss obsahuje štyri nadstavce s rôznymi funkciami (Zdroj: BaByliss)

Ak máte husté a hrubé vlasy a chcete týmto kulmofénom vysušiť úplne mokré vlasy, môže vám to chvíľu potrvať. Úzky sušiaci nadstavec je skôr ideálny pre riedke a tenké vlasy, v tom prípade to ide celkom rýchlo. Pozitívom je, že sušenie prebehne s minimálnym krepovatením.

Vyhladzovacia kefa má mäkké ohybné štetiny a je skvelá na rozčesávanie a uhladenie vlasov pred použitím vyrovnávacej kefy alebo okrúhlej kefy na zvýšenie objemu.

Vyrovnávacia kefa je v porovnaní s prvou pevnejšia, čo vám pomôže vlasy vyrovnať.

Pokiaľ ešte nemáte s kulmofénom skúsenosti, možno budete mať na začiatku problém s používaním okrúhlej kefy na vytvorenie objemu, ale po niekoľkých vyskúšaniach si s ňou už budete vedieť upraviť vlasy ako profík. Dajte si však pozor na to, aby sa vám do nej vlasy nezamotali. Nadstavec s valcovou kefou je obzvlášť skvelý na úpravu mikáda.

Používanie tohto kulmofénu nahradí použitie klasickej kefy v kombinácii s tradičným fénom. Keramické kefy sa nahrejú rýchlo a rovnomerne, po vlasoch sa ľahko kĺžu, nevytvárajú trenie a zabraňujú ich lámaniu. Po ľahkom nastriekaní laku na vlasy niektoré pramene síce spadli, no väčšia časť účesu držala dobre niekoľko hodín, a aj napriek nepriaznivému počasiu vlasy nekrepovateli.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Sezóna vší je v plnom prúde: Odborníčka poradí najlepšiu prevenciu!

Za nevýhodu by sme mohli považovať cenu, ktorá však na druhej strane zodpovedá kvalite. Keďže ide aj o profesionálmi uznávanú značku, dalo by sa čakať, že produkt nebude úplne na spodnej cenovej hranici. Navyše ide o keramický kulmofén a tie všeobecne stoja o niečo viac.

Plne recyklovateľné balenie

Ďalším plusom, ktorý treba rozhodne spomenúť je aj samotné balenie produktu. Značka podnikla pozitívne kroky na odstránenie všetkých plastov na jedno použitie. V ich krabiciach nájdete namiesto plastových tašiek iba plne recyklovateľný papier. Áno, samotnú kvalitu a funkčnosť produktu to nijako neovplyvní, ale je pekné vedieť, že ste svojím nákupným správaním veľmi nezaťažili planétu.

Zhrnutie

Výhody:

 • overená značka a kvalita
 • dosiahnutie profesionálnych výsledkov
 • až 4 nadstavce
 • možnosť regulovania teploty
 • umožňuje vytvárať rôzne typy vĺn
 • natáča vlasy bez zaťažovania a lámania
 • pokročilá technológia s duálnym iónovým systémom
 • iónový indikátor
 • jednoduchá manipulácia

Nevýhody:

 • trocha vyššia, ale stále dostupná cena
 • trocha hlučnejší

Vo výsledku hodnotíme, že ide o kvalitný prístroj na úpravu vlasov, ktorý spĺňa to, čo sa od neho očakáva a vďaka svojej unikátnej technológii zanecháva vlasy uhladené, hebké na dotyk a bez krepovatenia.

Odporúčame