Chcete vyzerať šik a zároveň ušetriť? S našimi trikmi si vytvoríte luxusný šatník za zlomok ceny

Luxusný šatník za menej peňazí

Ak chcete vzbudiť dojem luxusného outfitu, stavte na kvalitné základné kúsky (Zdroj: GettyImages)

Túžite sa obliekať luxusne, no nemôžete si dovoliť míňať na oblečenie astronomické sumy? Nevešajte hlavu, veď na to, aby váš šatník vyzeral aj o niekoľko tried vyššie, nemusíte minúť celú výplatu ani zruinovať rodinný rozpočet. Stačí sa držať týchto pár jednoduchých zásad.

Investujte do základu šatníka

Pojem kapsulový šatník sa vo svete módy skloňuje čoraz častejšie. Ukrýva v sebe kúsky, ktoré sa radia medzi univerzálne, nadčasové a pôsobia minimalistickým dojmom. Ak už ste majiteľkou takéhoto udržateľného šatníka, máte vyhraté. Pokiaľ nad ním zatiaľ len uvažujete, je najvyšší čas na realizáciu.

Nepredstavujte si desivé scenáre o tom, koľko peňazí vás kapsulový šatník vyjde. Veď budovať sa dá aj postupne. Často sa dokonca stáva, že na tie najkvalitnejšie základné kúsky natrafíte napríklad v secondhandoch. Čo sa týka nakupovania mimo nich, našou radou je investovať do kvality. Radšej obetujte dvadsať eur za tričko, ktoré vám pokojne vydrží aj tri roky, než by ste mali kupovať každý mesiac nové za päť eur. Poďakuje sa vám nielen peňaženka, ale aj príroda.

(Zdroj: Freepik/freepik)

Vyhnite sa umeline

Možno je syntetika lacnejšia, no v konečnom dôsledku presne tak aj pôsobí. Akryl, polyester či nylon v oblečení podporuje tvorbu nevábnych hrčiek, rýchlo sa vyťahá a opotrebuje. Príjemnejšou a trvácnejšou alternatívou sú prírodné materiály. Bavlna alebo ľan budú vyzerať skvelo a takmer neporušene aj po niekoľkých praniach.

Nebojte sa kombinovať

Pri skladaní luxusne pôsobiaceho šatníka dbajte na minimalizmus a čisté línie. Nie je vhodné vlastniť príliš veľké množstvo vrchných a spodných dielov s potlačou od výmyslu sveta, pretože sú navzájom nekombinovateľné. Pri rannej voľbe outfitu to môže byť veľmi zväzujúce.

Namiesto výrazných vzorov vsaďte skôr na jednofarebné kúsky v neutrálnych tónoch – skvelo sa hodí béžová, čierna, biela a zemité odtiene. Pokiaľ chcete do svojho šatníka vniesť farbu, odporúčame zvoliť jednu alebo dve, ktoré ľahko zladíte k spomenutým neutrálnym tónom. Za nás vyhrávajú odtiene červenej, kráľovská modrá, smaragdová zelená či farba minulého roka – magenta.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
5 módnych trendov, ktoré nesmú chýbať vo vašom šatníku: Žite si svoj Diskopríbeh!
(Zdroj: Freepik/Racool_studio)

Noste to, čo vám padne ako uliate

Základom úspechu je oblečenie, ktoré zanecháva dojem, akoby bolo ušité presne na vás. Príliš tesné alebo naopak široké kúsky nadobro posuňte ďalej. Pokiaľ holdujete oversized kúskom (akým môže byť napríklad sako), odporúčame aby nebolo väčšie o viac ako dve veľkosti od tej, ktorú bežne nosíte.

Aj topánky si zaslúžia vašu pozornosť

Nepovažujte obuv za niečo nepodstatné, práve naopak. Kvalitné a dobre padnúce topánky sú dôležitým pilierom výsledného dojmu. Nielenže sa vyvarujete boľavým otlakom, ale aj dodáte šmrnc svojmu outfitu. Treba sa zamerať na všestranné modely, ktoré padnú k sukniam, nohaviciam aj šatám. A pritom nemusíte mať desiatky párov. Na celý rok by vám mali vystačiť kožené mokasíny, tenisky, sandále, lodičky, zateplená obuv a jeden pár čižiem.

Prehľad top kúpeľov a wellness na Slovensku: Čítajte viac!

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame