Dokážu zvieratá vycítiť choroby? Táto mačka zachránila svojej majiteľke život

mačka

Mačka zachránila svojej majiteľke život (Zdroj: Pixabay/BNT_Photographer)

Existuje viacero prípadov, kedy mali majitelia zvierat pocit, že ich pes alebo mačka upozornili na vážnu chorobu. Jedným z nich je aj prípad Sam Felsteadovej z Veľkej Británie, ktorú jej mačka zobudila po tom, ako dostala infarkt.

Keď Sam skočil na hruď sedemročný kocúr Billy, náhle sa prebudila. Uvedomila si, že sa nedokáže pohnúť a na pravej strane tela pociťovala pulzujúcu bolesť. Preto privolala na pomoc svoju matku Karen.

Karen rýchlo odviezla 42-ročnú ženu do nemocnice, v ktorej doktori potvrdili, že v spánku prekonala infarkt. Sam verí, že ju zachránila pohotová reakcia jej kocúra.

„Bola som dosť šokovaná, išla som si ľahnúť a všetko bolo v poriadku. Predtým som dokonca bola vonku so svojimi psami, cítila som sa dobre a nepociťovala som žiadne bolesti.“ povedala Sam pre goodnewsnetwork.org.

„Náhle som sa zobudila zo spánku a Billy sedel na mojej hrudi a hlasno mi mňaukal do ucha. Mňaukal naozaj naliehavo a nechcel zo mňa odísť. Toto obyčajne nerobí. Ešte nikdy predtým ma nezobudil.“ podotkla.

Podľa Sam nie je jej kocúr veľmi prítulný, nerád si na niekoho sadá a radšej býva sám. Jej matku Karen, ktorá je Billyho obľúbenou osobou, jeho správanie prekvapilo tiež.

Sam musela podstúpiť operáciu, počas ktorej jej lekári uvoľnili zablokovanú srdečnú tepnu a v nemocnici zostala ešte tri dni. Doma so potom znovu zvítala so svojim britským krátkosrstým kocúrom.

„Som mu taká vďačná. Budík som mala nastavený až o dve hodiny a ktovie, čo by sa bolo stalo, keby ma nezobudil. Myslím, že mi zachránil život a takisto si to myslia všetci, ktorí ma poznajú.“ dodala.

Jeden z lekárskych expertov predpokladá, že si kocúr Billy mohol na Sam všimnúť fyziologické zmeny. „Pravdepodobne jej naozaj zachránil život, pretože iba vďaka tomu sa dostala do nemocnice načas.“

Zdroj: plnielanu.sk, goodnewsnetwork.org
Odporúčame