Pri predaji aj nákupe z inzerátov buďte opatrní: Manželia prišli kvôli podvodníkovi o tisíce eur

šokovaní manželia pri notebooku

Podvodník obral manželov o tisíce eur (Zdroj: Freepik/wavebreakmedia)

Nakupovanie cez internet je veľmi obľúbené, no pri každom predaji či kúpe treba byť obozretný. Najmä v prípade, ak používate inzertné portály alebo neoverené stránky. Vtedy je dôležité neposkytovať osobné údaje o svojom účte, pretože práve na to doplatili manželia z obce Myslina v Humenskom okrese.

Manželia, ktorí predávali rôzne oblečenie, totiž prišli o tisícky eur. Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa z Prešova Jana Ligdayová s tým, že dvojica ponúkala oblečenie na jednom z internetových portálov.

„Na inzerát sa im ozval záujemca, manželia v presvedčení, že potvrdzujú predaj, reagovali na zaslaný link a vyplnili v ňom všetky prihlasovacie údaje k svojmu internetbankingu. Zadali aj údaje k svojej platobnej karte. Neskôr však zistili, že z ich účtu bolo bez ich vedomia a súhlasu vykonaných šesť finančných transakcií v celkovej výške 8 290 eur,“ upozornila hovorkyňa.

Prípad intenzívne rieši vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Humennom. Ten začal trestné stíhanie pre zločin neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku. Podľa stanovenia zákona, hrozí v takýchto prípadoch páchateľovi trest odňatia slobody na dva až osem rokov.

„Opakovane apelujeme na občanov, aby dobre zvážili poskytnutie citlivých údajov k svojmu účtu či údajov k svojej platobnej karte,“ prízvukuje v súvislosti s prípadom Ligdayová.


Ako sa vám páči náš magazín? Podeľte sa s nami o svoj názor


Zdroj: plnielanu.sk, TASR
Odporúčame