Máte v okolí milovníka áut? Týmito darčekmi mu zaručene spravíte radosť

auto

profimedia.sk

O mužoch je vo všeobecnosti známe, že míňajú radšej na svoje autá ako na svoje manželky. Dobre, možno trošičku preháňame, no v niektorých prípadoch tomu tak skutočne je. Čím spraviť radosť niekomu, kto sa teší do garáže viac ako do spálne?

Splňte mu sen v malom

Každý správny milovník áut má niekoľko vysnívaných áut, po ktorých túži. No jedno je niečím špeciálne. Výnimočné. Možno ho ako malý chlapec videl v časopise a nevie ho dodnes dostať zo svojej mysle. Nech je to akokoľvek, pekný model vysnívaného auta vždy poteší. Nie, nie je to len hračka pre deti ale pekný model sa môže stať vzácnym zberateľským kúskom. O tom, že nejde o hračky svedčí aj cena. Za kvalitný model v mierke 1:43 si pripravte 40-75 eur, za väčší model v mierke 1:18 až 120 – 150 eur.

Originálne nálepky

Nálepky sú u mnohých motoristov veľmi obľúbené a ako darček môžu potešiť aj pobaviť. Takmer každý vodič, ktorý si pyšne z auta odlepí písmeno Z, po takejto nálepke začne skôr či neskôr túžiť. Môžete si vybrať z nálepiek zvierat cez vlajky až po nálepky v tvare áut. Prípadne ak má vodič nejakú inú záľubu. Rád bicykluje? Dajte mu na auto nálepku cyklistu. Lyžuje? Vyberte lyžiara. A niečo takéto ani veľa nestojí: 3 – 10 eur.


Tiež by vás mohlo zaujať: Tipy na vianočné darčeky: Potešte blízkych a ušetrite si zhon tesne pred sviatkami


Kalendár poteší

Kalendár ocení každý milovník áut. Hlavne keď sú na ňom jeho vysnívané autá – a pokiaľ im sekundujú atraktívne slečny, je to ešte lepšie. Alebo skúste byť originálny. Určite máte v albume nejaké fotky kde ste spolu s obdarovaným a aj jeho autom. Môže ísť o zábery z dovolenky, chaty či lyžovačky. Ak nemáte záberov dostatok, vyfoťte sa s autom vy alebo nasnímajte len samotné auto. Z rôznych uhlov, na rôznych miestach a potom vytvorte vlastný fotokalendár. Fotografické spoločnosti ponúkajú túto službu už dávno a darujete čosi osobné. Za malý stolový kalendár zaplatíte okolo 13 eur, nástenný kalendár na kvalitnom fotopapieri formátu A4 stojí od 18 eur, formát A3 30 eur a za veľký kalendár formátu A2 zaplatíte okolo 50 eur.

Maličkosti – praktické aj na okrasu

Do auta môžete dokúpiť množstvo maličkostí, ktoré každého motoristu potešia. Osvedčenou klasikou je malý psík s kývajúcou hlavou na palubnej doske. Jeho cena sa pohybuje okolo 5 eur. Poteší aj praktický darček. Tým môže byť sada na čistenie čelného skla za 7 eur. Veľmi obľúbeným drobným darčekom je aj protišmyková podložka. Je vyrobená z gélu, silikónu alebo iného protišmykového materiálu a mobil či kľúče tak už viac nebudú neohrabane cestovať po palubnej doske. Ich cena je v závislosti od materiálu a veľkosti 1 – 3 eurá. Dobrým spoločníkom na cestách je aj maličký bezpečnostný prvok, kladivko na rozbíjanie skla s nožom na rezanie pásov. Jeho cena je len 5 eur a tento dar pokojne môže zachrániť aj život.


Tiež by vás mohlo zaujať: Rozbalili ste si nevhodný darček? Poradíme vám, čo s ním


Tá pravá značka oblečenia

Každý má svoju obľúbenú značku. Môže to byť značka jeho auta alebo značka najobľúbenejšieho tímu v F1. Na výber máte z košieľ, tričiek, šiltoviek či vetroviek. Ak chcete kúpiť originálne kúsky, musíte sa pripraviť na vyššie ceny. Zoberme si napríklad značku Ferrari. Originálna šiltovka 35 eur, tričko 30 eur, tenká vetrovka 80 eur, zimná bunda 160 eur. Drahé, ale prestížne.

Dajte mu pekné disky

Obyčajné disky sú bežnou súčasťou mnohých áut no nenájde sa azda ani jediný fanúšik áut, ktorému by sa nepáčili pekné hliníkové disky. Ich cena sa líši v závislosti na rozmere kolies. Pri priemere R14 počítajte s minimálne 60 eurami za jeden disk a pri priemere R15 začínajú ceny pri 80 eurách za kus.

Darujte príjemné sedenie

Populárnym doplnkom do áut sú rôzne masážne podložky. Sedenie na nich je príjemné a uvoľňujúce. Navyše dokážu pomôcť pri bolestiach chrbta, tie s masážnymi motormi zlepšujú obeh krvi v tele. Ten je pri dlhotrvajúcej ceste obzvlášť dôležitý. Dajte však pozor na príliš pohodlnú podložku. Aby pán vodič náhodou pri šoférovaní slasťou nezaspal. Cena kvalitných masážnych podložiek sa pohybuje na úrovni 70 eur.


Všetko o autách sa dozviete na podkapotou.sk.


Čierna skrinka do auta

V posledných rokoch sa stala „čierna skrinka“ čoraz obľúbenejšou u motoristov na celom svete. Skladá sa z kamery, ktorá nahráva obraz pred autom a je umiestnená na čelnom skle. Druhou časťou je nahrávací priestor, kde sa video ukladá. Takáto kamera do auta pomôže pri mnohých nepríjemnostiach. Ľahšie dokážete svoju nevinu pri nehode, prípadne sa vyhnete poistným podvodom. Ak sa vám niekto vrhne pod kolesá len preto, aby dostal od poisťovne peniaze má smolu. Vy ho máte na videu, čo je jasný dôkaz.

Svet automobilov je mimoriadne pestrý a ponúka široké možnosti aký darček kúpiť. Stačí ísť do prvej predajne s potrebami do auta alebo trošku pozrieť na internete a darček presne pre toho vášho automobilového nadšenca iste niekde čaká. Stačí ho len nájsť.


Darovali ste už niekedy niečo originálne pre milovníka auta? Čo ste mu kúpili? Napíšte ostatným čitateľom svoje tipy v diskusii pod článkom .

Zdroj: profimedia.sk, photl.com, David
Odporúčame