Slávna herečka si zamilovala netradičnú obuv: Rozdelila ľudí na dva tábory, do ktorého patríte vy?

Sarah Jessica Parker nosí obuv, ktorá sa nie všetkým páči (Zdroj: Instagram/sarahjessicaparker)

Herečku Sarah Jessicu Parker netreba nijako špeciálne predstavovať. Koniec koncov, priniesli sme vám o nej v minulosti aj článok plný zaujímavostí. Táto takmer šesťdesiatnička, ktorú preslávila úloha v kultovom seriáli Sex v meste, je dodnes považovaná za módnu ikonu. Napriek tomu nedávno v uliciach strhla na seba pozornosť niečím, čo sa zrejme nebude páčiť každému.

Medzi celebritami aj na ulici má módu v malíčku

Či už ide o udalosť hodnú červeného koberca alebo všedný deň, počas ktorého striehnu na herečku paparazzi, jedno je isté. Sarah Jessica Parker je vždy dokonale nahodená a jej outfity inšpirujú ženy po celom svete. Jeden zo svojich najlepších predviedla aj na tohtoročnom Met Gala, kde zažiarila v krémových farbách s výraznou kvetinovou potlačou. Podčiarkla tak florálnosť, ktorá sa tlačí do popredia viac než kedykoľvek predtým.

Mohutné dreváky rozprúdili vášnivé debaty

Naposledy to Sarah Jessice a jej módnym štylistom nevyšlo práve najlepšie. Pri natáčaní pokračovania obľúbeného seriálu Sex v meste mala na sebe voľnočasový outfit s bohémskym nádychom. K nemu však skombinovala netradičnú obuv – výrazné dreváky s uzavretou špičkou. Práve tie rozdelil jej fanúšikov aj módnych nadšencov na dva tábory.

Topánky totiž pôsobili mimoriadne mohutným dojmom. Dominovala im drevená podrážka aj výrazná uzatvorená okrúhla špička s ozdobným kovaním. Neboli to však jediné dreváky, v ktorých sa objavila na verejnosti. V uplynulých dňoch mala obdobnú obuv, ktorá sa líšila len v tom, že z prednej strany boli topánky otvorené. Na mieste je tak otázka, či sa z toho vykľuje nový módny trend alebo je to iba krok vedľa. Vieme však, že Sarah Jessica Parker podobným kúskom obuvi holduje už od 90. rokov.

Obľúbili si ich aj ďalšie celebrity

Parker však nie je jedinou hviezdou, ktorá si zamilovala dreváky. Mohli sme ich totiž vidieť aj na nohách ďalších popredných celebrít. Nechýba medzi nimi Jennifer Garner, Zoë Kravitz, supermodelka Gisele Bündchen alebo očarujúca Bella Hadid. Zároveň vieme aj to, že značka Birkenstock už predstavila tento typ obuvi na svojom Instagrame.

Môžeme sa len domnievať, či sú takéto topánky aj skutočne pohodlné, najmä pri dlhšom nosení počas dňa. Okrúhla špička však zaisťuje aspoň to, že prsty nie sú príliš natlačené k sebe. Kombinácia zatvorenej špičky a otvorenej päty môže tiež znamenať, že sa takáto obuv hodí do teplého ale zároveň upršaného jarného či letného počasia. Predpokladáme však, že podobné dreváky sú zvyčajne vyrobené z pravej kože a vysokokvalitného dreva. Z napohľad zvláštnej obuvi sa tak môže stať zaujímavý kúsok, ktorý oživí aj váš šatník.

Dreváky odporúčame kombinovať s:

  • maxisukňami,
  • bermudami,
  • širokými džínsami,
  • ľahkým úpletovým kompletom.

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Zdroj: Plnielanu.sk
Odporúčame