Kuriózny prípad: Muž zo Španielska pri platení predstieral infarkt, aby nemusel uhradiť účet!

Personál namiesto zdravotnej pomoci privolal policajtov (Zdroj. Freepik/zinkevych)

Stalo sa vám niekedy, že ste odišli bez platenia? Predpokladáme, že sa každý niekedy utne, no vždy sa dá situácia vyriešiť. Personál je zvyčajne zhovievavý a vďačný, keď sa zákazník vráti. V Španielsku sa však stal s platením kuriózny prípade, kedy muž predstieral infarkt, len aby nemusel platiť účet.

Nebolo to prvý raz

V jednej z reštaurácií v Španielsku polícia riešila kurióznu situáciu. Zadržala 50-ročného muža z Litvy, ktorý si zabezpečoval jedlo zdarma naozaj nezvyčajným spôsobom. Po viac ako 20 reštauráciách v oblasti Costa Blanca skúšal svoju netypickú metódu – najedol sa, a kým malo prísť k plateniu, dostal infarkt.

Samozrejme, situácia bola nahraná. Páchateľ bol ale údajne veľmi presvedčivý a obsluhujúci personál ho opisoval ako herca. Mal sa zatváriť, ako by ho sužovala bolesť, potom sa chytiť za srdce a následne sa zviezť k zemi a predstierať bezvedomie.

Čo prekazilo jeho „dokonalý plán“?

Jeho finta sa zdala byť bezchybnou. Fungovala až do chvíle, kým ju majiteľ jednej z reštaurácií neodhalil. Následne rozoslal varovanie s mužovou fotografiou do iných podnikov, aby sa majitelia nenechali nachytať. Správa o hereckých výkonoch tohto muža sa potom rýchlo rozšírila medzi verejnosť.

Chytili ho len nedávno

Koncom septembra, počas mužovej večere v reštaurácii El Buen Comer, jeho bezplatné jedenie skončilo. V spomínanej reštaurácii si mal dopriať paellu s morskými plodmi a spláchnuť to niekoľkými panákmi whisky.

Keď prišlo na platenie, scenár sa znovu opakoval. Mal platiť niečo okolo 35 eur, a keď mu čašník priniesol účet, pokúsil sa odísť bez platenia. Personál sa ho, prirodzene, snažil zastaviť, no vtedy sa podvodník začal vyhovárať na to, že si zabudol peňaženku na hoteli. Tento pokus u obsluhy ale neobstál, čo pochopil aj samotný páchateľ, a tak sa uchýlil k starej metóde fingovania infarktu.

Nevolali sanitku, ale políciu

Personál namiesto zdravotnej pomoci privolal policajtov. Keď prišli na miesto, zdanlivo chorý muž volal na pohotovosť, no privolaná hliadka vedela, s kým má česť. Jeho fotografia im už nejaký čas ležala na stanici, pretože im ju poskytlo viacero majiteľov stravovacích služieb.

Prvé „predstavenie“ predviedol v novembri 2022, a hoci párkrát bol prekuknutý privolanou políciou, len sa smial. Po jednom až dvoch dňoch v cele bol opäť na slobode, a vrátil sa k svojim tradíciám. Teraz ale čelí vážnejšiemu problému, jeho podvody sa už nepovažujú za priestupky, keďže nezaplatené účty boli vyčíslené v desiatkach eur. Majitelia reštaurácií ale plánujú podať spoločnú žalobu, čo by ho mohlo vyjsť draho. Ak sa preukáže na súde jeho vina, môže si posedieť až 2 roky vo väzení.

Sledujte náš Instagram

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame