Najlepšie čaje podľa vášho astrologického znamenia: Ktoré vystihujú to, čo sa vo vás skrýva?

starší pár pije čaj

Ktoré čaje vystihujú vaše znamenie? (Zdroj: Freepik/freepik)

Dátum narodenia môže dať ľuďom do vienka rôzne vlastnosti, typické pre určité astrologické znamenie. A hoci ich nemusíte mať všetky, so znameniami sa spája aj množstvo ďalších prísudkov, od drahých kameňov, farieb až po stromy. V našom článku sa pozrieme na čaje, ktoré vystihujú jednotlivé znamenia. Prečítajte si, či sú naozaj podľa vášho vkusu.

Baran

Vášniví, motivovaní, sebavedomí – takí bývajú ľudia narodení v tomto znamení. Nikdy sa neboja urobiť krok do neznáma. Perfektnou voľbou je pre nich čaj matcha. Má vysoký obsah kofeínu, ktorý ich dokonale povzbudí. Zároveň sa v ňom skrýva množstvo zdraviu prospešných látok.

Býk

Osoby narodené v tomto období sú stelesnením šarmu a stability. Čaj rooibos je pre nich ideálny. Tento čaj má jemnú chuť, ktorá je zemitá a oriešková zároveň, a tak skvelo dopĺňa ich skromnú povahu.

Blíženci

Blíženci bývajú veľmi zvedaví a sú vždy pripravení vyskúšať niečo nové a vzrušujúce. Preto sa k nim najviac hodia ovocné čaje. Môžu to byť aj rôzne netradičné kombinácie ovocných či korenistých chutí.

Rak

Raky si zo všetkého najviac cenia pokoj a často váhajú, či majú vystúpiť zo svojej komfortnej zóny. Zvyčajne si zvolia to, čo už poznajú. Kamilkový čaj so svojou jemnou chuťou a upokojujúcimi vlastnosťami je pre nich ako stvorený.

Lev

Ľudia so znamením leva často vyhľadávajú dynamiku a ruch. Sú pripravení ovládnuť každý priestor, do ktorého vkročia. Exotický masala chai, plný vzácnych korenín, je presne to, čo ešte viac rozžiari ich charizmatickú osobnosť.

Panna

Osoby narodené v tomto znamení, pristupujú systematicky k všetkému, čo robia. Sú praktické, logické a vyberavé. Čierny čaj s množstvom zdravotných účinkov sa pre ne hodí najviac. Navyše je ľahko dostupný, čo im vyhovuje, pretože vždy idú radi priamo k veci.

Váhy

Rovnováha symbolizuje spôsob života váh. Sú šarmantné a prirodzene ich to tiahne k estetickým veciam. Majú dar zmierovať a udržiavať pokoj. Mätový čaj skvelo odráža túto vlastnosť, pretože nie je ani príliš sladký, ani príliš horký. Má presne takú chuť, ktorá poteší zmysly a prinesie potešenie.

Škorpión

Škorpióny najlepšie vystihuje slovo „prudkí“. Sú to vážni ľudia, ktorý majú svoj cieľ vždy pred sebou a na ceste za ním nepripustia žiadne odbočky. Silná chuť zázvorového čaju je pre tieto nezávislé, záhadné duše tou najlepšou voľbou.

Strelec

Ľudia v znamení strelca sú ako žiarivé slnečné lúče. Optimistickí a dobre naladení sa radi vyhrievajú na slnku. Sencha je obľúbený japonský čaj, ktorý sa pestuje na slnku a preto strelcom prinesie radosť.

Kozorožec

Kozorožce majú premýšľavú, nesmierne ambicióznu povahu. Čierny čaj je pre nich presne to pravé, pretože im pomôže naštartovať ich deň. Dobre vylúhovaná šálka čaju ich povzbudí k napredovaniu.

Vodnár

O vodnároch sa hovorí ako o kreatívnych dušiach. Kvetinové zmesi, napríklad ibištekový, nakopnú ich predstavivosť a vynaliezavosť viac ako iné čaje. K týmto nezávislým ľuďom sa čaje z kvetov dokonale hodia, pretože kvety krásne a slobodne kvitnú v prírode.

Ryby

Empatické duše, z ktorých priam sršia rôzne druhy emócií – také bývajú ryby. Šálka bieleho čaju pripomína svojou jemnou chuťou ich povahu. Zmesi z bieleho čaju s vanilkovými tónmi budú výbornou voľbou, ak chcete oceniť ich veľkorysosť.


Chutí vám druh čaju, ktorý sa hodí k vášmu znameniu?

Sledujte nás aj na Instagrame

Zdroj: plnielanu.sk, teacultureoftheworld.com
Odporúčame