Pracujete v kancelárii, a neviete čo na seba? Zostavte si dokonalý office šatník, ktorý vám túto dilemu vyrieši sám!

Je najdôležitejšie, aby ste sa cítili pohodlne a sebavedomo! (Zdroj: Freepik/freepik)

Máte rady pohodlnú módu, no myslíte si, že sa nehodí do kancelárie? Office outfity nemusia byť len konzervatívne a nepohodlné. Nikto predsa nechce stráviť celé dni v obtiahnutom či zväzujúcom oblečení. Samozrejme, ak pracujete v kancelárii, mali by ste pôsobiť upravene a primerane vašej profesii. Nájdite vhodné kúsky tak, aby ste cítili pohodlne a sebavedomo!

Šaty pre každú

Univerzálny kúsok do šatníka, ktorým nikdy nič nepokazíte. Nemusíte si lámať hlavu s tým, čo sa k čomu hodí. Jednoducho si oblečiete jeden kus odevu, doladíte k nemu lodičky a kabelku, a môžete vyraziť do práce. Ľahké kúsky oceníte v lete, dlhšie pletené modely zahrejú v zime.

Hlavným bodom pri nosení šiat a sukní je to, aby ste odhadli svoj typ postavy. Ak nájdete ideálny strih pre vás, budete mať nekonečno možností na vyskladanie toho správneho outfitu! Pozor aj na vhodnú dĺžku, pri kancelárskych prácach je ideál po kolená alebo nižšie. 

(Zdroj: Freepik/evprokrey)

Kvalitné topy

Určite sa oplatí mať v zásobe niekoľko príjemných neutrálnych topov. Vyberajte z farieb ako biela, maslová, jemne sivá alebo čierna. Odporúčame staviť najmä na bavlnu či ľan. Ľahké košele či elegantné blúzky sú vhodnou voľbou, ale dnes nájdete v obchodoch aj v kancelárii použiteľné tričká napríklad s volánikmi či inými aplikáciami. Pozor na to, aby ste nepôsobili príliš prekombinovane – potlačené a mnohofarebné kúsky si radšej nechajte na voľný čas.

(Zdroj: Freepik/freepik)

Nohavice, ktoré majú šmrnc

Ak príliš neholdujete šatám alebo sukniam, jasnou voľbou budú nohavice. Skvele sa hodia elegantné čierne rôznych strihov, prípadne obmeny v zemitých tónoch. Nič nepokazíte ani jemným vzorom tón v tóne, ktorý bude pôsobiť zaujímavo, no nie prekombinovane. S džínsami radšej opatrne, riaďte sa podľa zvyku vo vašej firme. 

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Čo si obliecť k štedrovečernému stolu? Túto jednu vec radšej nechajte v skrini!

Vrchný kúsok, ktorý zahreje

Svetrík, kardigán či sako? To všetko je vítané! Počas chladnejších jesenných dní vás príjemne zahreje aj v kancelárii a v prípade potreby ho môžete zložiť. Pri tomto kúsku sa nebojte farieb – saká či kardigány v rôznych farbách skvelo rozžiaria pochmúrne dni.

(Zdroj: Freepik/freepik)

Kúsky na mieru

Pri tomto bode sa na chvíľu zastavte. Áno, kúsky na mieru od krajčírky môžu váš rozpočet oproti bežným odevom z obchodu zaťažiť o niečo viac. Za zváženie táto investícia stojí v prípade, že si neviete nájsť v obchode kúsok, ktorý by vám dokonale sedel, či túžite vsadiť na lokálnu výrobu. V dnešnej dobe existuje mnoho šikovných handmade tvorcov, ktorí svoje oblečenie ponúkajú aj prostredníctvom sociálnych sietí a za prijateľné ceny. Urobte si prieskum, možno nájdete to, čo hľadáte, a cenový rozdiel ani nebude až taký veľký, ako by ste čakali.

Prečo ísť po domácej kvalite?

  • Kúsky vám dokonale sadnú. Nemusíte riešiť problém so skracovaním či upravovaním oblečenia. Zakúpite, operiete, nosíte…
  • Koniec nepríjemným pocitom. Ak je niečo šité na mieru pre vás, nie je dôvod na to, aby vás odev niekde tlačil alebo akokoľvek znervózňoval.
  • Kúsky budú jedinečné, a vy budete vyzerať skvelo. Čo viac si môže žena želať? 

Sledujte náš Instagram

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame