Originálny vianočný darček? Zážitky, na ktoré sa nezabúda!

kuchárska škola

stickyricecookingschool.com.au

O peniaze či bohatstvo môžeme poľahky prísť, zážitky nám ale nikto nezoberie. Život by mal byť o pekných chvíľach. Čo môže byť krajšie ako pocit, keď ich doprajeme našim blízkym? Poradíme vám, ako si vybrať z ponuky viac či menej adrenalínových atrakcií. Nemusíte ani siahať príliš hlboko do peňaženky, väčšinou postačí pár desiatok eur. Navyše je ich nákup jednoduchý a zvládnete ho v priebehu niekoľkých minút z pohodlia domova. Mnoho zaujímavých zážitkov dostanete aj na zľavových portáloch.

Vianočný zhon je v plnom prúde. Výrobcovia si môžu mädliť ruky – konečne prišlo obdobie, počas ktorého im tradične rastú tržby. Aj napriek tomu, že regály praskajú vo švíkoch, mnoho ľudí nevie čo by obdarovaného skutočne potešilo. Nehádžte do košíkov zbytočnosti, pri ktorých aj tak tušíte, že skončia v skrini. Poďte sa inšpirovať našimi tipmi.

Dobrodružstvo či romantika?

Zážitkové poukazy nie sú nič nové, na internete ich môžete nájsť už niekoľko rokov. Za ten čas stihlo vzniknúť viacero firiem. Každá postupne zisťuje, aké sú preferencie zákazníkov. Keďže sa hovorí „sto ľudí, sto chutí“, ponuka zvykne byť tematicky mimoriadne pestrá. Nikde nie je povedané, že musíte rovno skákať z výšky desiatok metrov na lane. Príjemný môže byť predsa aj romantický výlet s vašou polovičkou, pri ktorom budete nohami pevne na zemi.


Mohlo by vás zaujať: Vianočný darček pre šéfa: Kupovať ho alebo radšej nie?


Čo dopriať žene? Rozhodne povaha

Nežné pohlavie ocení predovšetkým starostlivosť – pokúste sa vybrať napríklad z ponuky luxusných masáží či relaxačných pobytov. Ak vaša partnerka veľmi dbá o svoj zovňajšok, môžete jej darovať aj skrášľovací pobyt. Praktickejšie naladené ženy poteší škola remesiel či kurz varenia. Ten je určený milovníkom kuchyne a je veľmi dobrou príležitosťou, ako sa naučiť profesionálne kuchárske triky.

Orientačné ceny:
1. Masáž – od 20 € (ceny sa môžu výrazne líšiť v závislosti od typu masáže)
2. Relaxačný, resp. skrášľovací pobyt – zhruba 100 € (podľa počtu dní a procedúr v cene)
3. Škola remesiel – približne 30 €
4. Kurz varenia – asi 70 €


Mohlo by vás zaujať: Skvelé darčeky pre vašich rodičov či prarodičov: Tu sú naše tipy!


Pre mužov: Pivný kúpeľ aj jazda na skútri

Nezabudlo sa ani na mužskú časť populácie. Máte doma milovníka piva? Dovoľte mu, aby sa zlatistého moku nabažil do sýtosti. Do pivného kúpeľa sa môžete prípadne pridať aj vy. Už malí chlapci zvyčajne túžia po povolaní, pri ktorom by ovládali nejaký dopravný prostriedok. Doprajte vášmu partnerovi, aby sa stal na chvíľu pilotom športového lietadla. Absolvuje tiež predletovú prípravu a všetko, čo k poriadnemu letu patrí. V zimných mesiacoch môže potešiť aj šantenie na snežnom skútri.

Orientačné ceny:
1. Pivný kúpeľ – od 70 € (v závislosti od počtu osôb)
2. Pilotom na skúšku – zhruba 120 € (určuje sa podľa dĺžky letu a ďalších faktorov)
3. Snežný skúter – okolo 80 €


Mohlo by vás zaujať: Hľadáte darček pre vašich blízkych? Tu sú naše tipy!


Tri, dva, jeden, štart!

Ak presedíte celý rok v kancelárii, vianočný darček môže byť ideálnou príležitosťou, ako sa trocha odviazať. Skvelé možnosti poskytne vzdušný priestor – vyskúšajte zoskok padákom či paragliding v tandeme. Klobúk si budete musieť veľmi silno držať aj pri lete stíhačkou. „Obojživelnejší“ jedinec ocení vodné lyžovanie, wakeboaring (vodný snowboarding) či jazdu na vodnom skútri.

Bungee jumping sa postupne stáva čoraz viac populárny aj na Slovensku. Zoskok z úctyhodnej výšky na lane ale môžete nahradiť aj niečím, pri čom budete mať väčšiu istotu. Netradične pôsobí napríklad vznášadlo či zorbing (pobyt v špeciálnej plastovej guli). Ak sa aj priamo nezúčastníte, choďte si vychutnať zážitok spolu s blízkym a urobte mu pekné fotografie.

Orientačné ceny:
1. Zoskok padákom v tandeme – zhruba 150 € (paragliding je asi o polovicu lacnejší)
2. Vodné športy – okolo 50 € (skúter býva drahší)
3. Bungee jumping – približne 50 €
4. Vznášadlo – asi 160 €
5. Zorbing –približne 30 €


Mohlo by vás zaujať: Odhaľujeme (nielen) predvianočné triky obchodníkov!


Podvodník sa nájde vždy

Už aj na predaji zážitkov sa chcú priživiť podvodníci. Dajte si pozor, porovnávajte ceny a snažte sa nájsť čo najviac referencií a odporúčaní od zákazníkov. Napríklad porovnávač cien Heuréka.sk ponúkne pri vyhľadaní slova „zážitky“ produkty viacerých obchodov. Zaujímavé je aj ADROP.sk a NajZážitky.sk. Chceli by sme vyzdvihnúť ich príjemné používateľské prostredie a úzke zameranie na túto kategóriu produktov. Väčší pocit bezpečia nám dodalo aj množstvo hodnotení používateľov na stránke Heuréka.sk. Vďaka nim získali oba obchody certifikát „Overené zákazníkmi“.

Určite by sme však automaticky nezatracovali obchody, ktoré nespolupracujú s porovnávačmi cien. Vždy bude platiť staré známe – „trikrát meraj a raz rež“. Čo najviac informácií si zistite hlavne pri menej bezpečných atrakciách. Nie je to pravidlom, no niektoré firmy zahŕňajú do ceny aj úrazové poistenie. Netreba zbytočne robiť rozruch, ale potrebujete mať predsa istotu, že darček neprinesie viac ako škody ako úžitku.


Akým darčekom ste svojich blízkych potešili vy? Napíšte do diskusie a vyhrajte víkendový pobyt alebo niektorú z ďalších cien v našej súťaži. Nezabudnite uviesť platný email.

Zdroj: stickyricecookingschool.com.au, stickyricecookingschool.com.au, Peter
Odporúčame