Ukrajina dala svetu mnoho úspešných osobností: Pozrite sa, kto všetko tu má korene

Mila Kunis

Herečka Mila Kunis je jednou z tých hviezd, ktoré majú ukrajinské korene (Zdroj: Instagram/mila_kunis_officiall)

Ukrajina patrí posledné týždne medzi najskloňovanejšie názvy štátov na celom svete. Jej obyvatelia za posledné dni ukázali obrovský prerod a viacerých z nás prekvapili. Namiesto akejsi malej a zabudnutej krajiny na východe, sa ukázali ako zomknutý štát, ktorému nechýba odhodlanie a sila. Dá sa povedať, že aspoň čiastočne spojili svet. Pozrite sa, ktoré známe osobnosti pochádzajú práve z Ukrajiny!

Modelka a herečka Milla Jovovich

Zrejme iba málokto tuší, že jej skutočné meno je Militza Bogdanovna. Narodila sa 17. decembra 1975 v Kyjeve. S rodinou však z Ukrajiny odišli o päť rokov neskôr a jej rodičia zamierili do Londýna. Tento krok otvoril talentovanej Ukrajinke dvere do sveta šoubiznisu. Dnes je Milla známa ako herečka, speváčka, modelka či módna návrhárka.

Hollywoodska hviezda Mila Kunis

Podobne ako jej predchodkyňa, aj ona si po príchode do USA jemne upravila meno. V rodnom liste mala zapísané Milena Markivna Kunis. Narodila sa ešte v bývalom ZSSR, presnejšie v lokalite Černovice, ktorá je dnes časťou Ukrajiny. Aj keď jej rodičia viedli pomerne slušný život, keď mala Mila 7 rokov, rozhodli sa odsťahovať do Kalifornie. Dnes je 38-ročná Mila známa ako herečka a tiež manželka Ashtona Kutchera, s ktorým má dve deti.

Šampión v ťažkej váhe Vitalij Kličko

Tento svalovec sa do povedomia verejnosti zapísal ako boxer s pozoruhodným úspechom. Na konte v amatérskom ringu drží bilanciu 195 víťazstiev. Vyslúžil si dokonca prezývku Doktor Oceľové kladivo. Kariéru boxera však zavesil na klinec a vybral sa cestou politika. Od roku 2014 sa pýši titulom starostu Kyjeva a svoje mesto neopustil ani v ťažkých časoch. Na pomoc mu dokonca prišiel jeho mladší brat Vladimir.

Bond girl Olga Kurylenko

Zrejme nikoho neprekvapí, že jej skutočné meno sa taktiež líši od toho, pod ktorým ju pozná verejnosť. Olga Kostjantynivna Kurylenko sa narodila 14. novembra 1979 v ukrajinskom Berdjansku. Túto krásnu herečku dozaista najviac preslávila rola Bond girl, ktorú si zahrala po boku sexi Daniela Craiga. Odvtedy sa objavila v množstve ďalších úspešných filmových diel ako Sedem psychopatov, Obvilion: Nevedomí alebo Novembrový muž.

Spevácka diva Ruslana

Písal sa rok 2004, keď nielen slovenské rádia uchvátila chytľavá pesnička Wild Dances od speváčky Ruslany. Pochváliť sa môže tým, že získala cenu Eurovízie. Táto energická žena sa narodila 24. mája 1973 v meste Ľvov. Vlastným menom sa volá Ruslana Stepanivna Lyžyčková a vyštudovala klasickú hru na klavír a dirigovanie symfonického orchestra. Blížiacu sa pätdesiatku by ste jej dnes nehádali, so svojimi typickými rozpustenými vlasmi stále vyzerá ako mladistvá Amazonka.

Okrem vyššie uvedených osobností sa však v šoubiznise nachádza oveľa viac celebrít, ktoré sú nejakým spôsobom späté s Ukrajinou a pochádzali odtadiaľ  ich rodičia alebo starí rodičia. Patrí k ním napríklad herečka nominovaná na Oscara Vera Farmiga, ktorá je ukrajinského pôvodu a vyrastaval v ukrajinskej komunite v New Jersey. Sexidol Leondardo DiCaprio zase pomohol Ukrajine sumou 10 miliónov dolárov, pretože jeho babička pochádzal z Odesy. Ukrajinským pôvodom sa môžu pochváliť aj Katheryn Winnick, hviezda seriálu Vikingovia, či všetranne talentovaný umelec Leonard Nimoy, ktorý bol známy ako Spot z kultového seriálu Star Trek.Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame