Megaoslava narodenín legendárneho Jána Baláža: Na koncerte vystúpia Jožo Ráž, Petr Janda aj Pepa Vojtek!

(Zdroj: Tlačová správa)

Legendárny gitarista a člen skupiny Elán Ján Baláž oslávi 70-ku naozaj veľkolepo! K narodeninám mu usporiadali megakoncert s názvom Klasika alebo 40 rokov s Elánom, na ktorý mu prídu zaspievať veľké spevácke mená.

V bratislavskej Incheba Expo Aréne sa 24. mája 2022 stretnú Jožo Ráž, Vašo Patejdl, Kuly, Marta Jandová, Olympic, Pepa Vojtek, Mária Čírová, Martina Schindlerová, Mirka Partlová, Sagvan Tofi, Robo Opatovský, Lukáš Adamec, Štefan Skrúcaný či Miro Noga.

Nenechajte si ujsť fantastickú atmosféru a najväčšie hity Kráľovná bielych tenisiek, Zanedbaný sex či Sestrička z Kramárov!

Gitarista, spevák, skladateľ, člen slávnej skupiny Elán Ján Baláž oslávil nedávno 70-te narodeniny. Jeho priatelia sa pri tejto príležitosti rozhodli usporiadať galakoncert!

Mám veľkú radosť, že rôzni interpreti zaspievajú pesničky, ktoré som za tie roky zložil. Považujem to za uznanie mojej dlhoročnej práce. S partiou gitaristov si spolu na pódiu aj niečo zanôtime. Vek je podľa mňa len číslo, nezvyknem bilancovať, zaujíma ma čo bude zajtra a idem ďalej,“ prezradil legendárny Ján Baláž.

Hviezdy zahrajú hity vašej mladosti

Na megakoncert 24. mája 2022 prídu Jánovi Balážovi zaspievať slávni gratulanti. Prichádzajú nielen zo sféry hudby, ale aj divadla, filmu, tanečného umenia a spoločenského života, kde jeho meno rezonuje po desaťročia. Sú zárukou, že fanúšikovia slovenskej populárnej hudby dostanú darček naplnený spomienkami a dobrou hudbou.

„Slovenská populárna hudba sa ocitla vo veku dospelosti. To, čo spočiatku v 60-tych rokoch minulého storočia vznikalo v mládežníckych kluboch a neskôr dobilo srdcia fanúšikov hudobných skupín a spevákov, má za sebou niekoľko desiatok rokov úspešného pôsobenia nielen na koncertoch, ale aj v televízii a vo filme.“

„V archívoch, ale aj v pamäti mladých ľudí, ktorí po rokoch dospeli sa uchovali hity mladosti. A o tom je aj pripravovaný koncert venovaný tvorbe jedného z trojice členov skupiny Elán, Jána Baláža,“ vysvetľuje jeden z  usporiadateľov megakoncertu Jozef Šuhajda.

(Zdroj. Tlačová správa)

Vstupenky na koncert

Galakoncert Klasika alebo 40 rokov s Elánom bude pozostávať z vystúpení známych slovenských a českých spevákov a skupín naprieč generáciami, ktorí na pódiu originálnym spôsobom prednesú piesne Jána Baláža.

Zablahoželať legende prídu Jožo Ráž, Vašo Patejdl, Kuly, Marta Jandová, Olympic, Pepa Vojtek, Mária Čírová, Martina Schindlerová, Mirka Partlová, Sagvan Tofi, Robo Opatovský, Lukáš Adamec, Štefan Skrúcaný, Miro Noga, Juraj Zaujec či skupina GIOIA.

„Okrem známych pesničiek skupiny Elán zaznejú aj skladby, ktoré autor pripravil pre iných spevákov či skupiny, ale aj filmové a televízne projekty. Gratulanti zo Slovenska a Česka vystúpenia doplnia aj hitmi z vlastnej tvorby. Megakoncert obohatíme vizuálnou show, ktorá bude šľahačkou na narodeninovej torte. Bude to jednoducho KLASIKA,“ neskrýva radosť Jozef Šuhajda.

(Zdroj: Tlačová správa)

Projekt majú v rukách tvorcovia Jozef Šuhajda, Ľubo Belák a Dušan Drobný, ktorí majú na konte množstvo podobných projektov – rozsiahly cyklus Slovenský bigbít, koncert Kamil Peteraj 70 – V slepých uličkách, LÝRA 50 – Mám rozprávkový dom, Ján Lehotský 70 a Ľuboš Zeman 70 – Chlapčenský úsmev.

Nenechajte si 24. mája v Incheba Expo Aréne ujsť fantastickú atmosféru a najväčšie hity Kráľovná bielych tenisiek, Zanedbaný sex či Sestrička z Kramárov! Vstupenky sú dostupné v sieti Predpredaj.sk.Zdroj: Tlačová správa
Odporúčame