Nenechajte si ujsť najnovšiu filmovú snímku od našincov: Do kín prichádza dokument o lídrovi skupiny Elán

jožo ráž spevák

Film o lídrovi skupiny Elán si budete môcť pozrieť v kinách už čoskoro (Zdroj: YouTube/Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava)

Večný Jožo alebo ako som stretol hviezdu je názov koprodukčného česko-slovenského filmu dokumentaristu Jana Gogola ml. Podľa tvorcov netradičný situačný dokuportrét vypovedá o komplikovanom osobnom vesmíre Joža Ráža, lídra historicky najpopulárnejšej „československej“ pop-rockovej skupiny Elán.

Čakalo sa desať rokov

„Ide o filmové stretnutie s kresťanským budhistom veriacim v komunizmus,“ približuje snímku Silvia Učňová Kapustová z distribučnej spoločnosti Filmtopia. Portrét podľa jej slov vznikal desať rokov a nakrúcali ho na nečakaných miestach a v otvorených situáciách.

Kde si film môžete pozrieť?

Dokumentárna snímka vznikla v koprodukcii spoločnosti Cireal production a Punkchart films. Slávnostné premietanie filmu za účasti tvorcov sa uskutoční 6. mája o 20.00 h v bratislavskom Kine Lumiére a 7. mája v kine Úsmev v Košiciach.

Čo na film hovorí Jožo Ráž?

Distribučná spoločnosť ďalej avizuje, že hlavný protagonista filmu Jožo Ráž, ktorý sa posledné roky stiahol z verejného života, sa na premietaní nezúčastní. O filme napísal svoje vyjadrenie, v ktorom film Večný Jožo alebo ako som stretol hviezdu označil za poctivý smutný príbeh. „Ale podobne ako ja, nesie v sebe nádej. Pán Jan Gogola ml., režisér filmu, je veľmi schopný, poctivý a čestný človek. Ďakujem mu srdečne za to, ako sa projektu venoval,“ dodal Ráž.Odporúčame