Oživte svoj sexuálny život vonnými olejmi

vanilka

photl.com

Poznáme vône, ktoré vás dostanú do správnej nálady a zvýšia chuť na sex. Esenciálne vonné oleje sú už tisíce rokov používané pre ich afrodiziakálne účinky – schopnosť naštartovať libido a odstrániť niektoré problémy v sexuálnej oblasti. Ak ste ich ešte nikdy cielene nevyužili a cítite, že vaša spálňa potrebuje po rokoch závan sviežeho vzduchu, skúste namiesto vetrania zapáliť olejovú lampu.

Nepodceňujte svoj nos

Možno ste si to doteraz neuvedomili, ale čuch je pri sexe veľmi dôležitým zmyslom. Práve čuchové vnemy sú totiž šikovnými spúšťačmi rôznych emócií, nálad, dokážu navodiť tú správnu atmosféru aj prebudiť dávno zabudnuté spomienky a pocity. Samozrejme, každý sme iný, preto treba vyskúšať viac vôní, kým objavíte tú, ktorá bude mať na vás i partnera najsilnejší účinok. 

Pohybom k lepšiemu sexu: Výsledok zaručený!

Ako oleje používať

Esenciálne oleje sa najčastejšie používajú do aromalámp, no ak vám niektorá vôňa špeciálne sadne, môžete si vyrobiť aj masážny olej. Stačí pár kvapiek esenciálneho oleja pridať napríklad do mandľového oleja.  Rovnako môžete olej pridať do rozprašovača s vodou a prevoňať všetky v miestnosti v dome aj bez tuctu aromalámp. Keďže olej sa vo vode nerozpustí, je potrebné fľašu zakaždým poriadne potriasť.

Pravidelný sex: Viete, čo všetko dokáže liečiť?!

Po akých vôňach siahnuť

Škorica
Ak chcete, aby bol váš sex horúci a jemne pikantný, vyberte si do spálne presne takú vôňu. Robustná, sladko štipľavá vôňa škorice povzbudí vaše zmysly, odstráni nervové napätie a navodí atmosféru ideálnu na zvádzanie.

Pačuli

Môžete ju milovať alebo nenávidieť. Exotická a luxusná vôňa tejto v Ázii rastúcej byliny má nielen afrodiziakálne, ale aj antidepresívne a relaxačné účinky a možno aj preto je častou súčasťou drahých pánskych parfumov. Veď čo potrebuje prepracovaný, dobre zarábajúci muž viac, ako relax a kvalitný sex?

Ylang-ylang

Teplá, zmyselná a intenzívna vôňa kvetu z Ďalekého Východu má vraj magickú moc a zázračné účinky na libido. Ak na zázraky neveríte, môžete si esenciou z „kvetu kvetov“ minimálne dopomôcť k vytvoreniu atmosféry ako z Tisíc a jednej noci. 

Klinček

Vôňu tohto korenia bežne cítiť v kuchyni, no málokedy v spálni. A to je chyba! Vyskúšajte ho a presvedčte sa, že teplá, jemne korenistá vôňa dokáže poštekliť viac, ako len chuťové bunky.

Jazmín

Malé biele kvietky jazmínu sú známe svojimi blahodárnymi účinkami na telo i ducha. Ak esenciálny jazmínový olej použijete na masáž, príjemne vám prehreje pokožku a uvoľní svaly, ak ho nakvapkáte do vonnej lampy, zahalí miestnosť do jemne sladkej romantickej vône s upokojujúcim, antidepresívnym a afrodiziakálnym účinkom. Ak chcete jeho účinky ešte znásobiť, naservírujte si  aj kvalitný jazmínový čaj a nechajte prírodu pracovať za vás.  

Vanilka

Romantická sladká vôňa vanilky je skvelá pre páry, ktoré majú problém sa v spálni uvoľniť a dostať do tej správnej nálady.  Má totiž špecifický účinok na mužský mozog, vďaka čomu dokáže pánov príjemne naladiť a zvýšiť ich libido. Navyše u väčšiny ľudí vyvoláva pozitívne emócie a pôsobí tak trochu nevinne…čo viac si priať na romantický večer vo dvojici?

Mošus

Pižmo, alebo mošus je látka, ktorá nemá pôvod v rastlinnej ale v živočíšnej ríši – pochádza z podkožného vaku samca Kabara pižmového, ktorý si ním značkuje svoje prostredie. Keďže táto veľmi špecifická vôňa vraj dokáže výrazne povzbudiť sexuálnu túžbu, nie je sa čo čudovať, že sa začalo pižmo vyrábať aj synteticky a stalo sa súčasťou mnohých pánskych i dámskych parfumov. Ak sa nezlaknete jeho ťažkej a veľmi špecifickej vône, možno aj vám pomôže prebudiť vyhasínajúci plamienok vášne vo vašej spálni.

Bozky v manželstve: Nezabúdate na ne?

Zdroj: photl.com, Photl.com, Viktória
Odporúčame