Po čom siahnuť pri bolestiach žalúdka či žlčníka? Tieto zázraky zo Slovenska pomôžu aj vám

(Zdroj: Adobe Stock)

Keď rodinná firma Panakeia začínala s výrobou vlastných prírodných tinktúr, videli v prírode veľký potenciál na riešenie takmer akéhokoľvek problému od bolestí až po zlepšenie trávenia. Bylinky, ktoré zbierajú poväčšine na Slovensku, už vyskúšalo množstvo ľudí.

Tinktúry pomohli tisíckam Slovákov

„Keď môj otec vyrobil prvú tinktúru, ktorá mu pomohla s bolesťou kĺbov, uveril v silu bylín a zameral sa na výrobu bylinných extraktov s liečivými účinkami,“ vysvetľuje syn Albert, ktorý je takisto súčasťou firmy. Hoci hľadanie správneho pomeru a testovanie je záležitosť trvajúca niekoľko mesiacov až rokov, výsledok stojí za to. Keď sa o blahodarných účinkoch dozvedeli známi Bundalovcov, tinktúry chceli vyskúšať tiež, a tak prišiel nápad založiť rodinnú firmu, vďaka ktorej by sa mohli do výroby pustiť vo veľkom.

Bundalovci dnes vyrábajú tinktúry, ktoré dokážu pomôcť pri najrôznejších problémoch, a pri správne zvolených bylinách je možné dosiahnuť aj okamžité uľavenie od bolestí. Po ktorých z nich by ste teda mali siahnuť pri tráviacich ťažkostiach?

Koniec nafúknutému bruchu

Ak patríte medzi ľudí, ktorých často trápi plynatosť a nadúvanie, bylinkou, ktorú hľadáte, je mäta pieporná. Napriek tomu, že ju všetci poznáme, nie každý možno vie, že pri trávení patrí medzi najúčinnejšie. Prospešná je aj vtedy, keď vás trápia kŕče brucha či koliky. Mäta je však dobre známa aj tým, ktorí to so žlčníkom nemajú ľahké – podporuje totiž tvorbu žlče a jej vylučovanie a vďaka protizápalovej a utišujúcej schopnosti vám uľaví od bolestí.

Ako pomoc môže slúžiť aj pri žlčových kameňoch. „Ideálne je denne vypiť 20 kvapiek alebo čajovú lyžičku tinktúry nalačno, pol hodiny pred jedlom. ,Zlepšovákom‘ je, že tinktúru si môžete aj nakvapkať do horúcej vody a po vychladnutí vypiť. Alkohol sa totiž z väčšej časti vyparí a živiny zostávajú.“

Viac o tinktúre z mäty piepornej

Keď to preženieme s jedlom či alkoholom

Ten nepríjemný, ťaživý pocit po tom, ako si doprajeme priveľa jedla či alkoholu, zažil už asi každý a nie vždy môžeme deň po dobrej oslave preležať v posteli kvôli žalúdku. Niekedy je tak najlepšou voľbou siahnuť po účinnej zmesi, ktorá od ťažkostí uľaví. Bundalovci vytvorili Kopanyčárske kapky Bolebruch až zo štrnástich bylín. Ide o najnáročnejšiu receptúru, ktorú vytvárali vo firme až tri roky, no oplatilo sa a účinkuje okamžite po užití.

„Bolebruch používa aj môj brat. Keď mu prvýkrát pomohol, bol veľmi prekvapený, ako rýchlo a účinne bylinková zmes účinkuje. Keď si dnes náhodou viac zaje alebo vypije, už mu nebýva zle, pretože má vždy poruke Bolebruch,“ spomína Albert. V Bolebruchu nájdete mnoho bylín, ktoré odstraňujú kŕče či bolesti, no dôležitými zložkami sú aj puškvorec lekársky či angelika lekárska, vďaka ktorým sa vám vráti aj chuť do jedenia.

Viac o Kopanyčárskych kapkách Bolebruch

Bolesti žalúdka a plynatosť

Bodavý pocit v bruchu nie je ničím príjemným a citlivý tráviaci systém môžu podráždiť napríklad aj ťažké, korenené a horúce jedlá alebo môže ísť o rôzne alergie či intolerancie. Bolesti žalúdka nás však neraz prinútia ležať v posteli dlhé hodiny. Našťastie, pri takýchto nepríjemnostiach dokáže pomôcť tinktúra z oreganaVďaka svojim účinkom pôsobí upokojujúco pri bolestiach žalúdka, podporí trávenie a zabezpečí pravidelnú stolicu.

Oregano má takisto priaznivý vplyv na žlčník a podporuje vylučovanie žlče, no zároveň posilňuje celý imunitný systém a možno sa vďaka nemu aj lepšie vyspíte – okrem zlepšeného trávenia sa o to postarajú aj látky, vďaka ktorým má oregano vplyv na odstránenie stresu a zlepšenie kvality spánku.

PODPORTE SVOJE TRÁVENIE TINKTÚRAMI OD FIRMY PANAKEIA

Advertoriál pripravený so spoločnosťou Panakeia.

Zdroj: Plnielanu.sk/Advertoriál
Odporúčame